Aktualności

Wizyta studentów w firmie Indorama Ventures Sp. z o.o.

Wizyta studentów w firmie Indorama Ventures Sp. z o.o.

W dniu 5.06.2015 r. grupa studentów kierunku Technologia Chemiczna oraz Mechanika i Budowa Maszyn uczestniczyła w wyjeździe do Włocławka, gdzie znajduje się polska siedziba firmy Indorama Ventures.

Spółka ta jest wiodącym liderem w produkcji granulatu poli(tereftalanu etylenu) wykorzystywanym do wytwarzania butelek i opakowań PET.

O fizyce na Politechnice

O fizyce na Politechnice

Kilka miesięcy temu na naszej uczelni udowadnialiśmy młodzieży, że matematykę da się nie tylko pokonać, ale że można ją również polubić i praktycznie wykorzystać.

Tym razem przyszła pora na kolejną uznawaną za "straszną i magiczną" dziedzinę nauki.

2 czerwca w Auli Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku, staraliśmy się odczarować fizykę i pokazać, że warto bliżej się z nią zaznajomić.

Dzień Wiedzy z Orlenem - 9 czerwca

Dzień Wiedzy z Orlenem - 9 czerwca

Zapraszamy uczestników programu na ostatnie spotkanie w ramach IV edycji projektu „Dzień Wiedzy z ORLENEM”.

Spotkanie zamykające cykl, odbędzie się 9 czerwca 2015 roku o godzinie 12.30 na Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku (ul. Łukasiewicza 17), w sali nr 56 (I piętro).

Aqua 2015 - podsumowanie

Aqua 2015 - podsumowanie

W dniach 28 i 29 maja 2015 roku odbyło się już po raz trzydziesty piąty Międzynarodowe Sympozjum im. Bolesława Krzysztofika AQUA, poświęcone Problemom Inżynierii Środowiska.

Głównym organizatorem Sympozjum było tradycyjnie studenckie Koło Naukowe Inżynierii Środowiska oraz pracownicy Zakładu Inżynierii Sanitarnej i Ochrony Środowiska na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku.

Piknik Samorządu i SCN

Piknik Samorządu i SCN

Dziękujemy Samorządom Studenckim i Studenckiemu Centrum Nauki Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku za organizację dzisiejszego Pikniku.

Pozdrawiamy również wszystkich, którzy nas dziś odwiedzili na "terenach zielonych" przy Gmachu Głównym PW w Płocku (szczególnie zaś pozdrawiamy najmłodszą młodzież :)

Zrób przegląd swojego CV na Pikniku!

Zrób przegląd swojego CV na Pikniku!

Zapraszamy na spotkanie z Biurem Karier na "zielonej trawce" podczas Pikniku Samorządu Studentów i Studenckiego Centrum Nauki w Płocku 2 czerwca w godz. 11:00-13:30.

Stypendium im. inż. Mieczysława Króla 2015

Stypendium im. inż. Mieczysława Króla 2015

Uwaga studenci. Tylko do 29 maja 2015 r. można składać wnioski o przyznanie Stypendium im. inż. Mieczysława Króla.

Aktualne informacje i szczegóły dostępne są w (i przy) Dziekanacie.

Stypendia pomostowe na I rok studiów

Stypendia pomostowe na I rok studiów

Stypendia pomostowe to stypendia na I rok studiów, skierowane do ambitnych i zdolnych maturzystów z małych miast i wsi, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą studiować. Program Stypendiów Pomostowych ułatwia podjęcie studiów i stanowi furtkę do rozbudowanego systemu stypendialnego na kolejne lata studiów.

Stypendium wynosi 5.000 zł i jest wypłacane w 10 miesięcznych ratach.

Spotkanie z Małgorzatą Kwiatkowską - 28 maja

Spotkanie z Małgorzatą Kwiatkowską - 28 maja

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich Płocczan na spotkanie z Panią Małgorzatą Kwiatkowską - pracownikiem Muzeum Mazowieckiego w Płocku, które odbędzie się 28 maja o godz. 17:00 w auli Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku przy ul. Jachowicza 2.

Głównym elementem spotkania będzie prelekcja pt. "Niebieski mundurek. Świat uczniów za czasów PRL".

Piknik Samorządu Studentów i Kół Naukowych

Piknik Samorządu Studentów i Kół Naukowych

Zapraszamy wszystkich na Piknik, który odbędzie się 2 czerwca 2015 r. w godz. 11-17 przy Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku.