Aktualności

Badania absolwentów PW

Badania absolwentów PW

Dział Badań i Analiz CZIiTT PW realizuje badanie "Success stories. Absolwenci Politechniki Warszawskiej". W ramach projektu badacze przeprowadzają wywiady pogłębione (telefoniczne/online) z absolwentami Politechniki Warszawskiej, którzy spełniają się w zawodowej sferze życia.

Trwa rekrutacja do programu stażowego Kierunek ORLEN

Trwa rekrutacja do programu stażowego Kierunek ORLEN

Aplikuj na staż, jeżeli jesteś studentem ostatnich lat studiów lub absolwentem uczelni wyższej niezależnie od wieku.

Webinar PKN ORLEN S.A.

Webinar PKN ORLEN S.A.

Biuro Karier PW oraz PKN ORLEN S.A. zapraszają na webinar "Od czego zacząć pracę w zawodzie? Czyli od Studenta do Inżyniera wsparcia produkcji."

Pomoc psychologiczna dla studentów

Pomoc psychologiczna dla studentów

Nauka online i problemy z koncentracją? Trudności w zabraniu się za obowiązki m.in za napisanie pracy, wysłuchanie wykładu, czy przeczytanie notatek? Odkładanie na później? Kłopoty ze snem? Zajadanie i podjadanie przez cały dzień? Brak “studenckiego życia” i przygniatające uczucie samotności?

Absolwenci WBMiP w XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu SIMP

Absolwenci WBMiP w XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu SIMP

Absolwent kierunku Inżynieria środowiska, przewodniczący Koła Naukowego Inżynierii Środowiska - Michał Grzembski oraz dwóch absolwentów kierunku Mechanika i budowa maszyn - Piotr Zembrzuski i Dariusz Kołowrocki znaleźli się w gronie autorów prac dyplomowych, którzy zakwalifikowali się do II finałowego etapu konkursu XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich o dyplom i nagrodę Prezesa SIMP na najlepszą pracę dyplomową o profilu mechanicznym wykonaną i obronioną w krajowej wyższej szkole technicznej – w roku akademickim 2019/2020. 

Nekrolog

Nekrolog

Z głębokim żalem informujemy społeczność akademicką Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku, że w dniu 2 kwietnia 2021 roku w wieku 56 lat zmarł nasz kolega pracownik Instytutu Inżynierii Mechanicznej dr inż. Włodzimierz Malesa.

Nasz doktorant zaangażowany w budowę szpitali tymczasowych

Nasz doktorant zaangażowany w budowę szpitali tymczasowych

Arkadiusz Plis ze Szkoły Doktorskiej nr 5 uczestniczył w projektowaniu i realizacji budowy placówek w Płocku i Ostrołęce. Jego praca była ściśle związana z uczelnianą aktywnością – Arkadiusz Plis realizuje bowiem doktorat wdrożeniowy na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii, w ramach którego bada właściwości wytrzymałościowe i termiczne oraz aspekty ekonomiczne obiektów modułowych.

Drzwi Otwarte PW 2021

Drzwi Otwarte PW 2021

W sobotę 17 kwietnia zapraszamy na Drzwi Otwarte PW online. Do zobaczenia na FacebookuYouTube i platformie MS Teams.

Pracownik WBMiP Ekspertem PKA

Pracownik WBMiP Ekspertem PKA

Dr inż. Małgorzata Petzel, prof. uczelni – została ekspertem w Polskiej Komisji Akredytacyjnej w zespole Nauk Inżynieryjno-Technicznych w dyscyplinie Inżynieria chemiczna.

prof. Daniela Żuk "Zasłużona dla Płocka"

prof. Daniela Żuk odbiera medal, źródło: https://nowy.plock.eu/mieszkaniec/xxix-sesja-rady-miasta-plocka/

25 marca 2021 r. podczas XXIX Sesji Rady Miasta Płocka medalem "Zasłużony dla Płocka" została uhonorowana prof. dr hab. inż. Daniela Żuk - emerytowany pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału BMiP. Wyróżnienie wręczył Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski.