Aktualności

Płockie Targi Pracy i Kariery

Płockie Targi Pracy i Kariery

Serdecznie zapraszamy do udziału w Płockich Targach Pracy i Kariery, które odbędą się 6 października br. w Centrum Widowiskowo-Sportowym ORLEN ARENA Płock Plac Celebry Papieskiej 1.

Drugoklasiści na Politechnice

Drugoklasiści na Politechnice

23 września 2016 r. naszą uczelnię odwiedzili uczniowie klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Bolesława Chrobrego w Płocku. Dzieci w Auli Gmachu Głównego przywitał dr inż. Artur Koper, który wręczył im symboliczne indeksy i opowiedział o Politechnice Warszawskiej. Zaznaczył, że dla nich to dopiero początek edukacji, której zwieńczeniem będą studia na wyższej uczelni.

Msza Inauguracyjna

Msza Inauguracyjna

Jego Ekscelencja  BISKUP  PŁOCKI zaprasza pracowników i studentów Politechniki Warszawskiej w Płocku do udziału w ogólnodiecezjalnej Inauguracji Roku Akademickiego 2016/2017 połączonej z Ogólnopolskimi Obchodami Dnia Papieskiego do Płockiej Bazyliki Katedralnej w dniu 9 października 2016 r. o godz. 10:00.

50. Inauguracja Roku Akademickiego

50. Inauguracja Roku Akademickiego

Rektor i Senat Politechniki Warszawskiej Dziekan i Rada Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii 
Dyrektor i Rada Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych zapraszają studentów i pracowników 
na 50. Inaugurację Roku Akademickiego 2016/2017 w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku, 
która odbędzie się w dniu 3 października 2016 r. o godz. 11:00 

Porozumienie z OBR S.A.

Porozumienie z OBR S.A.

9 września 2016 r. zostało uroczyście podpisane Porozumienie o współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską Filią w Płocku a OBR S.A. Porozumienie podpisali ze strony Politechniki Warszawskiej: Prorektor ds. Filii w Płocku – prof. zw. dr hab. inż. Janusz Zieliński, Dyrektor Instytutu Chemii – doc. dr inż. Małgorzata Petzel, Dyrektor Instytutu Budownictwa – doc. dr inż. Marek Kapela, zaś ze strony Spółki Prezes Zarządu – Marek Gawkowski.

Płockie Targi Pracy i Kariery 2016

Płockie Targi Pracy i Kariery 2016

Zapraszamy Pracodawców do wzięcia udziału w Płockich Targach Pracy i Kariery 2016, które odbędą się 6 października 2016 r. w Centrum Widowiskowo-Sportowym ORLEN ARENA w Płocku, Plac Celebry Papieskiej 1.

Prorektor Janusz Zieliński "Złotym Inżynierem 2016"

Prorektor Janusz Zieliński "Złotym Inżynierem 2016"

W dniu 16.06.2016 r. podczas XXV Kongresu Techników Polskich i III Światowego Zjazdu Inżynierów Polskich we Wrocławiu prof. dr hab. inż. Janusz Zieliński – Prorektor Politechniki Warszawskiej ds. Filii w Płocku uzyskał tytuł „Złoty Inżynier 2016” w plebiscycie „Przeglądu Technicznego” w kategorii nauka.

Politechnika Warszawska najlepszą uczelnią techniczną w kraju

Politechnika Warszawska najlepszą uczelnią techniczną w kraju

Politechnika Warszawska po raz 11 z rzędu zajęła 1. miejsce w wśród uczelni technicznych w Polsce. Ranking Szkół Wyższych pokazuje silną pozycję Politechniki Warszawskiej, która wśród wszystkich uczelni akademickich zajęła czwarte miejsce w kraju.

Nowe porozumienia z PKN Orlen S.A.

Nowe porozumienia z PKN Orlen S.A.

W piątek, 3 czerwca, w siedzibie Koncernu w Płocku Piotr Chełmiński, członek Zarządu ds. Rozwoju i Energetyki PKN ORLEN S.A. oraz prof. dr hab. inż. Janusz Zieliński, Prorektor Politechniki Warszawskiej ds. Filii w Płocku podpisali porozumienie o współpracy  naukowo-badawczej i technicznej oraz porozumienie projektowe o współpracy w zakresie przekazywania próbek produktów ropopochodnych do celów dydaktycznych.

Konferencja dot. podziału Mazowsza

Konferencja dot. podziału Mazowsza

W dniu 5 maja 2016 r. o godz. 11:00 w Auli GG (Płock, ul. Łukasiewicza 17) odbędzie się Konferencja pt. "Podział województwa mazowieckiego – błąd społeczny i ekonomiczny?". Na debatę publiczną zaprasza Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Wyniki wyborów z dnia 25 kwietnia 2016 r.

Wyniki wyborów z dnia 25 kwietnia 2016 r.

Do pośredniego kolegium elektorów do wyboru przedstawicieli w Senacie PW w grupie nauczycieli akademickich posiadających tytuł profesora lub stopień doktora habilitowanego mandat uzyskali kandydaci :
1. prof. nzw. dr hab. inż. Andrzej Marciniak
2. prof. nzw. dr hab. inż. Roman Marcinkowski
3. prof. nzw. dr hab. inż. Mariusz Markowski

Wyniki wyborów z dnia 22.04.2016 r.

Wyniki wyborów z dnia 22.04.2016 r.

22 kwietnia 2016 r. kolegium elektorów dokonało wyborów Prodziekanów Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii oraz Zastępców Dyrektora Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych.

Komunikat wyborczy

Komunikat wyborczy

22 kwietnia 2016 r. o godz. 9.30 w sali 118 odbędzie się otwarte zebranie przedwyborcze z kandydatami na funkcje: Prodziekanów Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii; Zastępców Dyrektora Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych.

Sesja naukowa "Przewaga dzięki informacji"

Sesja naukowa "Przewaga dzięki informacji"

Stowarzyszenie Nowoczesna i Innowacyjna Edukacja wspólnie z Politechniką Warszawską Filią w Płocku oraz firmą SoftHard S.A. organizuje w dniu 19 kwietnia 2016 r. o godz. 17:00 w Auli PW przy ul. Łukasiewicza 17 Sesję Naukową nt. nowoczesnych systemów informatycznych. 

Sukces PW w plebiscytach

Sukces PW w plebiscytach

W dniu 1 kwietnia 2016 r. w Domu Technika odbył się uroczysty finał Plebiscytu Tygodnika Płockiego „Z Tumskiego Wzgórza”. Wydarzenie - Otwarcie Laboratorium Badawczego Innowacyjnych Technologii i Materiałów PW Filii w Płocku zajęło trzecie miejsce w kategorii Gospodarka, nauka, społeczeństwo.

Finał Konkursu Chemicznego 2016

Finał Konkursu Chemicznego 2016

6 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku odbyło się uroczyste zakończenie XXIII edycji Konkursu Chemicznego im. Ignacego Łukasiewicza. Tradycyjną ze strony naszej Uczelni nagrodą dla najlepszych uczestników, oprócz upominków rzeczowych, jest indeks Politechniki Warszawskiej.

I Ty możesz zostać wynalazcą! - relacja

I Ty możesz zostać wynalazcą! - relacja

W dniu 18 marca 2016 r. w Urzędzie Patentowym RP odbyły się warsztaty z młodymi twórcami pod nazwą „I Ty możesz zostać Wynalazcą!”, których współorganizatorem była Politechnika Warszawska Filia w Płocku. W spotkaniu uczestniczyła młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Płocka, Siedlec i Warszawy.

Profesor Janusz Zieliński Prorektorem i Dziekanem

Profesor Janusz Zieliński Prorektorem i Dziekanem

W dniu 23 marca 2016 r. kolegium elektorów Politechniki Warszawskiej dokonało wyboru Prorektora ds. Filii w Płocku na kadencję 2016-2020, natomiast w dniu 18 marca 2016 r. kolegium elektorów Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii dokonało wyboru Dziekana Wydziału na kadencję 2016-2020. Na obie te funkcje został ponownie wybrany prof. dr hab. inż. Janusz Zieliński.

Wesołych Świąt!

Wesołych Świąt!

Życzymy wszystkim odpoczynku, spokoju ducha oraz wiary w siebie i w swoje możliwości.

Komunikat wyborczy

Komunikat wyborczy

17 marca 2016 r. o godz. 11.00 w sali 118 odbędzie się otwarte zebranie przedwyborcze z kandydatami na funkcje: Dziekana Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii; Dyrektora Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych.