Aktualności

Trzeci wymiar projektowania

Trzeci wymiar projektowania

Koło Naukowe Budownictwa zaprasza wszystkich zainteresowanych, na spotkanie z Firmą TEKLA producenta oprogramowania wspierającego proces projektowania i wykonywania konstrukcji budowlanych. Spotkanie odbędzie się na Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku w audytorium, dnia 13.01.2015 (wtorek) w godzinach od 14:00 do 17:00.

Tadeusz Sznuk gościnnie na PW Filii w Płocku

Tadeusz Sznuk gościnnie na PW Filii w Płocku

W czwartek 11 grudnia, w Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku, miało miejsce spotkanie ze znanym prezenterem, dziennikarzem, laureatem wielu nagród w dziedzinie radia i telewizji - Tadeuszem Sznukiem.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Nowoczesna i Innowacyjna Edukacja we współpracy z Politechniką Warszawską Filią w Płocku, dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Trzecia Młodość" oraz społeczności akademickiej Politechniki.

Platforma dobierająca stypendia dla studentów

Platforma dobierająca stypendia dla studentów

European-funding-guide.eu to nowa platforma internetowa, której celem jest pomoc studentom w znajdowaniu funduszy niezbędnych do ukończenia edukacji.

Stanowi ona największy w Europie portal obejmujący ponad 12 tysięcy stypendiów, grantów, nagród oraz premii wartych łącznie ponad 27 miliardów euro. 300 z wymienionych rodzajów wsparcia finansowego zostało przeznaczonych na rzecz uczniów z Polski.

"Dzień Wiedzy z Orlenem" - IV edycja

"Dzień Wiedzy z Orlenem" - IV edycja

W dniu 9.12.2014r. w ramach IV już edycji programu "Dzień Wiedzy z Orlenem" odbyło się w Gmachu Głównym PW Filii w Płocku, spotkanie przedstawicieli PKN Orlen S.A. oraz Orlen grupa Anwil ze studentami kierunku Technologia chemiczna.

Przedstawiciele Orlen grupa Anwil zaprezentowali dwa tematy: "Technologia produkcji PVC metodą suspensyjną" oraz "Metody badań PVC", a pracownicy PKN Orlen temat "Automatyzacja procesów produkcyjnych".

"Nauka z pasją" - relacja

"Nauka z pasją" - relacja

W dniach 04-05 grudnia 2014 roku w płockiej Filii Politechniki Warszawskiej odbyło się Seminarium Naukowe pod tytułem „Nauka z pasją”.

Seminarium zostało zorganizowane przez Studenckie Centrum Nauki. Wzięli w nim udział członkowie kół naukowych, studenci i pracownicy Politechniki Warszawskiej, przedstawiciele przedsiębiorstw współpracujących z uczelnią, uczniowie i nauczyciele szkół średnich oraz inni zaproszeni goście.

Spotkanie z Tadeuszem Sznukiem

Spotkanie z Tadeuszem Sznukiem

Stowarzyszenie Nowoczesna i Innowacyjna Edukacja zaprasza na spotkanie z Tadeuszem Sznukiem - dziennikarzem radiowym i telewizyjnym, prezenterem telewizyjnym, laureatem wielu nagród w dziedzinie radia i telewizji.

Spotkanie odbędzie się 11 grudnia br. (czwartek) o godz. 17.00 w Auli w Gmachu Głównym PW Filii przy ul. Łukasiewicza 17.

Komunikacja i współpraca w zespole - warsztaty

Komunikacja i współpraca w zespole - warsztaty

Jeśli chcesz wiedzieć jak tworzyć efektywnie działający zespół, skuteczniej się komunikować i jak dbać o własne interesy pozostając w harmonii z otoczeniem – zapraszamy na bezpłatne warsztaty, które odbędą się 13.12.2014 (sobota) w godzinach 10:00-18:00 w Gmachu Mechaniki (Płock, ul. Jachowicza) w sali nr 71.

Świąteczno-noworoczne spotkanie opłatkowe

Świąteczno-noworoczne spotkanie opłatkowe

Kierownictwo Politechniki Warszawskiej w Płocku serdecznie zaprasza pracowników, studentów i emerytów Uczelni na świąteczno-noworoczne spotkanie opłatkowe i kolędy w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego „Masovia” Kameralnego Chóru Akademickiego w dniu 16 grudnia 2014 r. (wtorek) o godz. 13:30 do sali 32 (I p. czytelnia).

Uroczyste wręczenie dyplomów - relacja

Uroczyste wręczenie dyplomów - relacja

28 listopada w Auli Gmachu Głównego PW Filii w Płocku odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów w PW Filii w Płocku na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii Politechniki Warszawskiej, na kierunkach: budownictwo, inżynieria środowiska, mechanika i budowa maszyn oraz technologia chemiczna, a także Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych na kierunku ekonomia.

Student budownictwa wyróżniony przez Prezydenta Płocka

Student budownictwa wyróżniony przez Prezydenta Płocka

W piątek 28 listopada, w trakcie Uroczystego Wręczenia Dyplomów na Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku, oprócz dyplomu inżyniera, list gratulacyjny od prezydenta miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego odebrał inż. Dominik Iwański - obecnie student studiów II stopnia na kierunku Budownictwo, na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii w Płocku.

Wyróżnienie zostało przyznane za pracę inżynierską „Projekt remontu konstrukcji nośnej Wieży Zegarowej Opactwa Pobenedyktyńskiego w Płocku” wykonaną pod opieką dr inż. Krzysztofa Kamińskiego.