Aktualności

Nowy mikrobus

Nowy mikrobus

W lipcu 2015 r. Politechnika Warszawska Filia w Płocka wzbogaciła się o nowy pojazd (mikrobus) służący do przewożenia pracowników i studentów na zajęcia z Warszawy do Płocka i z Płocka do Warszawy.

Zakup mikrobusu dofinansowała Fundacja Grupy PERN – „Przyjaźń”.

Młodzieżowa Akademia Gimnazjalistów oceniona i doceniona

Młodzieżowa Akademia Gimnazjalistów oceniona i doceniona

„Gimnazjalisto! rozwiń skrzydła!" - zajęcia rozwijające uzdolnienia i zainteresowania gimnazjalistów przygotowane przez Stowarzyszenie Nowoczesna i Innowacyjna Edukacja oraz Politechnikę Warszawską Filię w Płocku w ramach Młodzieżowej Akademii Gimnazjalistów zostało docenione przez jego uczestników.

Gratulacje dla Mistrza Świata

Gratulacje dla Mistrza Świata

Wojtek Bógdał student kierunku Mechanika i budowa maszyn na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii w Płocku we wspaniałym stylu zdobył tytuł indywidualnego Mistrza Świata w rozgrywanych w Legnicy II Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostwach Świata, w klasie wózków jednoosobowych.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Uroczystość Wręczenia Dyplomów 2015

Uroczystość Wręczenia Dyplomów 2015

Władze i Samorządy Studentów Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku serdecznie zapraszają wszystkich absolwentów PW Filii w Płocku na Uroczystość Wręczenia Dyplomów ukończenia studiów przez Pana Prorektora Politechniki Warszawskiej ds. Filii w Płocku, prof. zw. dr hab. inż. Janusza Zielińskiego.

Nagroda Specjalna Loży Płockiej BCC

Nagroda Specjalna Loży Płockiej BCC

W dniu 26 czerwca 2015 r. miała miejsce uroczysta Płocka Letnia Gala Biznesu – prestiżowe wydarzenie skierowane do przedstawicieli najistotniejszych firm wpływających na rozwój gospodarczy miasta Płocka. W trakcie uroczystości, Nagrodą Specjalną Loży Płockiej Business Centre Club za zaangażowanie w rozwój polskiej gospodarki oraz rozwijanie współpracy między środowiskiem naukowym i biznesowym, został uhonorowany prof. zw. dr hab. inż. Janusz Zieliński – prorektor Politechniki Warszawskiej ds. Filii w Płocku, dziekan Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii.

Kształcenie i doskonalenie zawodowe.. - seminarium

Kształcenie i doskonalenie zawodowe.. - seminarium

Stowarzyszenie Nowoczesna i Innowacyjna Edukacja wspólnie z Politechniką Warszawską Filią w Płocku organizuje sesję naukową nt. „Kształcenie i doskonalenie zawodowe w Polsce i w świecie teraz i w przyszłości”

Sesja obędzie się dnia 17 września 2015 r. o godz. 16.00 w auli Politechniki Warszawskiej w Płocku przy ul. Łukasiewicza 17. Przewidywany czas sesji 2-2,5 godziny.

Innovation Day

Innovation Day

W dniu 24 czerwca 2015 r. w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku, z inicjatywy Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN SA, Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej oraz Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii, odbyło się seminarium Innovation Day.

MŁODZI DLA TECHNIKI 2015

MŁODZI DLA TECHNIKI 2015

Serdecznie zapraszamy do udziału w II Konferencji Naukowej Doktorantów i Młodych Naukowców Młodzi dla Techniki 2015.

Seminarium Instytutu Inżynierii Mechanicznej

Seminarium Instytutu Inżynierii Mechanicznej

Instytut Inżynierii Mechanicznej zaprasza na seminarium, które odbędzie się w dniu 30 czerwca 2015 r. o godzinie 13:00 w Audytorium (s. 59) GG, przy ul. Łukasiewicza 17 w Płocku.

Referat pt.: „Zagadnienia aplikacji strumienic jedno- i dwufazowych w technice cieplnej” przedstawią: prof. dr hab. inż. Dariusz Butrymowicz, dr inż. Jerzy Gagan i dr inż. Kamil Śmierciew z Zakładu Techniki Cieplej i Chłodnictwa Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej

Dyplom Politechniki Warszawskiej najbardziej ceniony na rynku pracy

Dyplom Politechniki Warszawskiej najbardziej ceniony na rynku pracy

Po raz kolejny Politechnika Warszawska zajęła miejsce lidera w kategorii „Prestiż wśród pracodawców” Rankingu Szkół Wyższych Wydawnictwa Perspektywy.

Wysoką pozycję naszych absolwentów na rynku pracy potwierdzają również wyniki badania „Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów PW”, według którego 45% respondentów uczestniczących w badaniu szukało pracy krócej niż miesiąc. Prawie połowa osób uznała również, że fakt bycia absolwentem Politechniki Warszawskiej w dużym stopniu pozytywnie wpływa na jego szanse na rynku pracy.