Aktualności

Warsztaty z LEGO Mindstorms

Warsztaty z LEGO Mindstorms

Jeśli szkoła już za tobą i teraz się nudzisz, jeśli chcesz poznać podstawy programowania i dowiedzieć się czym jest mechatronika, jeśli Twoim marzeniem było pobawić się Lego Technics (a kto o tym nie marzył? :), masz teraz niepowtarzalną szansę.

Weź udział w warsztatach gdzie nauka jest zabawą, a zabawa nauką.

Koło Naukowe Mechaników ROTOR zaprasza do udziału w warsztatach z LEGO Mindstorms.

Potrzebna pomoc potencjalnych dawców szpiku

Potrzebna pomoc potencjalnych dawców szpiku

W sobotę i niedzielę odbędzie się w Płocku akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku, dedykowana naszej koleżance Magdzie, wykładowczyni na Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku.

Magda choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną, a powrót do zdrowia umożliwić może tylko przeszczep szpiku.

9 miejsce Ekonomii w rankingu szkół wyższych

9 miejsce Ekonomii w rankingu szkół wyższych

Według rankingu szkół wyższych opublikowanego przez Perspektywy kierunek Ekonomia prowadzony w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku został sklasyfikowany na 9 miejscu w Polsce!

Tym samym wyprzedziliśmy wiele znakomitych uczelni.

Nasza uczelnia ponownie wyróżniona

Nasza uczelnia ponownie wyróżniona

W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2015, Politechnika Warszawska znalazła się ex aequo z Politechniką Wrocławską na pierwszym miejscu wśród wszystkich polskich Uczelni Technicznych.

Studenci PW zostali również najlepiej ocenieni przez pracodawców (w rankingu ich preferencji ponownie znaleźli się na pierwszym miejscu).

A nasza Ekonomia ponownie znalazła się w pierwszej 10 najlepszych w kraju.

Praktyki w administracji rządowej

Praktyki w administracji rządowej

Program praktyk studenckich w administracji rządowej jest szansą dla studentów na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego w interesujących i zróżnicowanych uwarunkowaniach administracji publicznej.

Wizyta studentów w firmie Indorama Ventures Sp. z o.o.

Wizyta studentów w firmie Indorama Ventures Sp. z o.o.

W dniu 5.06.2015 r. grupa studentów kierunku Technologia Chemiczna oraz Mechanika i Budowa Maszyn uczestniczyła w wyjeździe do Włocławka, gdzie znajduje się polska siedziba firmy Indorama Ventures.

Spółka ta jest wiodącym liderem w produkcji granulatu poli(tereftalanu etylenu) wykorzystywanym do wytwarzania butelek i opakowań PET.

O fizyce na Politechnice

O fizyce na Politechnice

Kilka miesięcy temu na naszej uczelni udowadnialiśmy młodzieży, że matematykę da się nie tylko pokonać, ale że można ją również polubić i praktycznie wykorzystać.

Tym razem przyszła pora na kolejną uznawaną za "straszną i magiczną" dziedzinę nauki.

2 czerwca w Auli Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku, staraliśmy się odczarować fizykę i pokazać, że warto bliżej się z nią zaznajomić.

Dzień Wiedzy z Orlenem - 9 czerwca

Dzień Wiedzy z Orlenem - 9 czerwca

Zapraszamy uczestników programu na ostatnie spotkanie w ramach IV edycji projektu „Dzień Wiedzy z ORLENEM”.

Spotkanie zamykające cykl, odbędzie się 9 czerwca 2015 roku o godzinie 12.30 na Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku (ul. Łukasiewicza 17), w sali nr 56 (I piętro).

Aqua 2015 - podsumowanie

Aqua 2015 - podsumowanie

W dniach 28 i 29 maja 2015 roku odbyło się już po raz trzydziesty piąty Międzynarodowe Sympozjum im. Bolesława Krzysztofika AQUA, poświęcone Problemom Inżynierii Środowiska.

Głównym organizatorem Sympozjum było tradycyjnie studenckie Koło Naukowe Inżynierii Środowiska oraz pracownicy Zakładu Inżynierii Sanitarnej i Ochrony Środowiska na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku.

Piknik Samorządu i SCN

Piknik Samorządu i SCN

Dziękujemy Samorządom Studenckim i Studenckiemu Centrum Nauki Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku za organizację dzisiejszego Pikniku.

Pozdrawiamy również wszystkich, którzy nas dziś odwiedzili na "terenach zielonych" przy Gmachu Głównym PW w Płocku (szczególnie zaś pozdrawiamy najmłodszą młodzież :)