Aktualności

Sukces Masovii

Sukces Masovii

22 maja 2016 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyły się  III Kasztelańskie Spotkania Folklorystyczne. W tym roku w konkursie wzięło udział dwanaście zespołów z różnych regionów Polski. Zespół Tańca Ludowego „Masovia” Politechniki Warszawskiej Filii  w Płocku znalazł się na podium, zdobył II miejsce.

Wycieczka Koła Chemików - relacja

Wycieczka Koła Chemików - relacja

W dniach 15-20 maja 2016 roku odbyła się Wycieczka Naukowo-Integracyjna Płockiego Naukowego Koła Chemików do Wrocławia. W ramach wyjazdu Koło zwiedzało ośrodki przemysłowe znajdujące się na Dolnym Śląsku.

Juwenalia 2016 - relacja

Juwenalia 2016 - relacja

W dniach od 17 do 22 maja 2016 r. odbyły się Juwenalia Płockie 2016, zorganizowane m.in. przez Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku. Na studentów czekały różnorodne atrakcje: turnieje, gry, imprezy klubowe, koncerty oraz kino pod chmurką.

Sukces licealistów pod opieką studentów PW

Sukces licealistów pod opieką studentów PW

Aż dwunastu uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Płocku dostało się do finału etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu "Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości". Uczniowie przygotowywani byli do konkursu podczas warsztatów prowadzonych przez studentów Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku z Koła Naukowego "Studenckie Forum".

Wiedza i tradycja - drogi do poprawy efektywności w przemyśle naftowym

Wiedza i tradycja - drogi do poprawy efektywności w przemyśle naftowym

12 maja 2016 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku odbyło się zorganizowane przez Stowarzyszenie Płockich Naftowców i Instytut Chemii, Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii PW Filii w Płocku seminarium Wiedza i tradycja – drogi do poprawy efektywności w przemyśle naftowym. Seminarium poprzedzone zostało przecięciem wstęgi w zmodernizowanym Laboratorium Automatyki w Instytucie Chemii WBMiP.

Bezpłatne szkolenie dla pracowników i studentów

Bezpłatne szkolenie dla pracowników i studentów

TUV NORD Polska wspólnie z płockim oddziałem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich zaprasza do udziału w nieodpłatnym spotkaniu organizowanym w ramach cyklu „Czwartki Jakości” skierowanym do wszystkich osób związanych z efektywnym wykorzystaniem energii w zakładzie przemysłowym. Temat szkolenia: Efektywność energetyczna w małych i średnich przedsiębiorstwach

Wycieczka Koła Chemików

Wycieczka Koła Chemików

W dniach 15-20 maja 2016 roku Płockie Naukowe Koło Chemików wyjeżdża na Wyjazd Naukowo-Integracyjny do Wrocławia. W ramach wyjazdu Koło Naukowe odbędzie wizyty studyjne do ośrodków przemysłowych znajdujących się na Dolnym Śląsku.

Akcja zbiórki krwi

Akcja zbiórki krwi

W środę 11 maja 2016 r. w godz. 8:00-13:00 na parkingu Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku ul. Łukasiewicza 17 odbyła się zbiórka krwi, którą przeprowadził Płocki Oddział Terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Organizatorem akcji był Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej. Wszystkim dawcom serdecznie dziękujemy!

Seminarium firmy Innospec

Seminarium  firmy Innospec

Instytut Chemii i Studenckie Centrum Nauki zapraszają na seminarium nt. „Badania silnikowe i eksploatacyjne pojazdów samochodowych – Ocena skuteczności dodatków detergencyjnych”, które odbędzie się 18 maja 2016 r. w godz. 10:30 – 12.00 w PW Filii w Płocku, ul. Łukasiewicza 17, Audytorium (I piętro, sala 59).

Współczesne problemy rozwoju gospodarczego - relacja z konferencji

Celem IV Międzynarodowej Konferencji, która miała miejsce 6 maja 2016 r. była wymiana poglądów, doświadczeń i wyników badań na temat wyzwań i perspektyw przedsiębiorczości oraz zachęcenie do twórczej dyskusji i wdrażania nowych badań dotyczących kreatywnego i aktywnego zarządzania przyszłością.