Aktualności

Bezpłatne konsultacje z psychologiem lub doradcą zawodowym

Bezpłatne konsultacje z psychologiem lub doradcą zawodowym

Biuro Karier PW Filii w Płocku we współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Warszawie zaprasza wszystkich studentów i doktorantów Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku na bezpłatne, indywidualne konsultacje z psychologiem lub doradcą zawodowym.

Prorektor Janusz Zieliński "Złotym Inżynierem 2016"

Prorektor Janusz Zieliński "Złotym Inżynierem 2016"

W dniu 16.06.2016 r. podczas XXV Kongresu Techników Polskich i III Światowego Zjazdu Inżynierów Polskich we Wrocławiu prof. dr hab. inż. Janusz Zieliński – Prorektor Politechniki Warszawskiej ds. Filii w Płocku uzyskał tytuł „Złoty Inżynier 2016” w plebiscycie „Przeglądu Technicznego” w kategorii nauka.

Studia magisterskie z ekonomii

Politechnika Warszawska Filia w Płocku zaprasza na studia magisterskie na kierunku Ekonomia absolwentów kierunków ekonomicznych i pokrewnych. Rekrutacja rozpocznie się 2 sierpnia. Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji znajdują się w zakładce Kandydaci.

Wyniki Konkursu Plastycznego "Politechnika, czyli.."

Wyniki Konkursu Plastycznego "Politechnika, czyli.."

Celem konkursu było zainteresowanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazjalnych zagadnieniami z zakresu studiów inżynierskich. Przy ocenie plakatów były brane pod uwagę: poprawność merytoryczna i walory artystyczne. Uczestnicy konkursu przygotowali prace w formie plakatu.

Politechnika Warszawska najlepszą uczelnią techniczną w kraju

Politechnika Warszawska najlepszą uczelnią techniczną w kraju

Politechnika Warszawska po raz 11 z rzędu zajęła 1. miejsce w wśród uczelni technicznych w Polsce. Ranking Szkół Wyższych pokazuje silną pozycję Politechniki Warszawskiej, która wśród wszystkich uczelni akademickich zajęła czwarte miejsce w kraju.

Nowe porozumienia z PKN Orlen S.A.

Nowe porozumienia z PKN Orlen S.A.

W piątek, 3 czerwca, w siedzibie Koncernu w Płocku Piotr Chełmiński, członek Zarządu ds. Rozwoju i Energetyki PKN ORLEN S.A. oraz prof. dr hab. inż. Janusz Zieliński, Prorektor Politechniki Warszawskiej ds. Filii w Płocku podpisali porozumienie o współpracy  naukowo-badawczej i technicznej oraz porozumienie projektowe o współpracy w zakresie przekazywania próbek produktów ropopochodnych do celów dydaktycznych.

AQUA 2016 - relacja

AQUA 2016 - relacja

W dniach 2 i 3 czerwca 2016 odbyło  się już po raz trzydziesty szósty Międzynarodowe Sympozjum im. Bolesława Krzysztofika - AQUA, poświęcone Problemom Inżynierii Środowiska. Organizatorami Sympozjum byli: studenckie Koło Naukowe Inżynierii Środowiska, Zakład Inżynierii Sanitarnej i Ochrony Środowiska na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku, Polskie Naukowo-Techniczne Towarzystwo Eksploatacyjne oraz Główna Sekcja Wodociągów i Kanalizacji Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych.

Piąta edycja spotkania "Płockamp"

Piąta edycja spotkania "Płockamp"

Startupy, nowe technologie, ecommerce, mobile, e-biznes, social media, to tematyka, którą po raz piąty w Płocku zajmą się organizatorzy barcampu Płockamp. Czerwcowa edycja będzie wyjątkowa, bo urodzinowa - dokładnie 9 czerwca minie rok od pierwszego zorganizowanego wydarzenia.

Wielki Finał Przedsiębiorczej Kobiety

Wielki Finał Przedsiębiorczej Kobiety

14 czerwca 2016 r. o godz. 16:50 w Hotelu Petropol odbędzie się Wielki Finał Przedsiębiorczej Kobiety edycji 2015/2016! Temat przewodni spotkania: "Recepta na stres? Z nami ją znajdziesz." Studenckie Forum Business Centre Club przygotowało dla uczestników wiele atrakcji. Jedną z nich będzie prezentacja efektów metamorfozy "Zmieniamy się na wiosnę".

Zwycięstwo pod patronatem PW

Zwycięstwo pod patronatem PW

Zwycięstwo uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Małachowskiego w Płocku z klasy patronackiej nad którą sprawuje patronat Politechnika Warszawska Filia w Płocku, a opiekunem klasy jest prof. Janusz Kempa. W dniu 24 maja br. ogłoszone zostały wyniki międzynarodowego konkursu BLUS w roku 2016 w CERN-ie (Genewa).