Aktualności

Grant rektorski

KN ROTOR otrzymało w roku 2019 grant rektorski na projekt oraz skonstruowanie podnośnika zintegrowanego z ciągnikiem należącym do Centralnego Laboratorium Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku. 

Płockie koła naukowe na Dniach Chemika 2019

8 i 9 czerwca br. Płockie Naukowe Koło Chemików, KN Budownictwa Konstruktor, KN Inżynierii Środowiska, KN Mechaników ROTOR oraz Samorząd Studentów PW prezentowali swoją działalność podczas pikniku Dni Chemika 2019. Udział organizacji studenckich w imprezie był okazją do wzbudzenia zainteresowania naukami ścisłymi oraz promocji uczelni. PKN ORLEN S.A. świętował w tym czasie jubileusz 60-lecia Zakładu Produkcyjnego w Płocku.

Drzwi Otwarte 2019 - relacja

W piątek 29 marca Politechnika Warszawska Filia w Płocku po raz kolejny z okazji Drzwi Otwartych, gościła w swoich murach młodzież już stojącą przed trudnym wyborem kierunków studiów oraz młodzież nieco młodszą, która z tym problemem mierzyć się będzie dopiero za kilka lat.

Wycieczka Koła Naukowego Mechaników „Rotor” 2019

W dniu 25.10.2019 odbył się wyjazd członków Koła Naukowego Mechaników ,,ROTOR” na targi pojazdów zabytkowych Retro Motor Show 2019 w Poznaniu. Wydarzenie to odbywało się w pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich. W wyjeździe wzięło udział 18 osób – studenci oraz doktoranci Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku.

Seminarium "Nauka z pasją" 2018

W dniu 13 grudnia 2018 roku, już po raz szósty, odbyło się na Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku Seminarium Naukowe "Nauka z pasją" zorganizowane przez Studenckie Centrum Nauki. W seminarium wzięli udział członkowie kół naukowych, studenci i pracownicy Politechniki Warszawskiej oraz zaproszeni goście – głównie młodzież szkół średnich. W sumie wystąpień seminaryjnych wysłuchało około 150 osób.

Wycieczka Koła Naukowego Mechaników „Rotor”

Dnia 17.11..2018 r. odbył się wyjazd członków Koła Naukowego Mechaników „Rotor” na największe targi motoryzacyjne w Polsce „Warsaw Motor Show 2018” organizowane w halach „Ptak Warsaw Expo” w Nadarzynie pod Warszawą.

Drzwi otwarte 2018

W piątek 6 kwietnia Politechnika Warszawska Filia w Płocku po raz kolejny z okazji Drzwi Otwartych, gościła w swoich murach młodzież stojącą przed wyborem kierunków studiów. Koło pokazało mechanizm oscylacyjny i przekładnię kątową.

Nauka z pasją 2017

W dniu 7 grudnia 2017 roku już po raz piąty odbyło się na Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku Seminarium Naukowe "Nauka z pasją" zorganizowane przez Studenckie Centrum Nauki. W seminarium wzięli udział członkowie kół naukowych, studenci i pracownicy Politechniki Warszawskiej oraz zaproszeni goście.

Warsztaty z programowania LEGO MINDSTORMS

W dniu 27.11.2017 r. gościliśmy na Politechnice uczniów z Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku.

Frezowanie ciąg dalszy...

Tym razem, w ramach współpracy, specjalnie dla Studenckie Forum Business Centre Club Region Płock, wykonaliśmy logo symbolizujące wydarzenie Przedsiębiorcza Kobieta Płock, którego to kolejna edycja odbyła się właśnie dziś, w tygodniu przedsiębiorczości w Płocku. 

Skonstruowaliśmy robota

Podczas składania frezarki CNC powstał mały, autonomiczny robocik jeżdżący po czarnej linii (Linefollower).

Drzwi Otwarte 2017 - relacja

W piątek 7 kwietnia, Politechnika Warszawska Filia w Płocku po raz kolejny otworzyła swe drzwi dla wszystkich chcących się z nią nieco bliżej zapoznać. Impreza, która miała miejsce w Gmachu Głównym przy ul. Łukasiewicza 17, oficjalnie rozpoczęła się na Auli spotkaniem informacyjnym, na początku którego Prorektor Politechniki Warszawskiej prof. Janusz Zieliński powitał zebranych i zaprosił do skorzystania z możliwości zapoznania się z Uczelnią.

Nauka z pasją 2016

W dniu 8 grudnia 2016 roku, już po raz czwarty odbyło się na Politechnice Warszawskiej w Płocku Seminarium Naukowe o nazwie „Nauka z pasją” zorganizowane przez Studenckie Centrum Nauki. W seminarium wzięli udział członkowie kół naukowych, studenci i pracownicy Politechniki Warszawskiej, a także uczniowie i nauczyciele szkół średnich oraz zaproszeni goście.