Nadmorski Wyjazd Naukowy Płockich Chemików - relacja

Nadmorski Wyjazd Naukowy Płockich Chemików - relacja

W dniach 16-18. maja 2019 roku członkowie Płockiego Naukowego Koła Chemików i inni studenci technologii chemicznej wraz z opiekunami naukowymi udali się na Wyjazd Naukowy. Kierunkiem podróży była Północ Polski, a dokładniej zachwycające Trójmiasto! Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wyjazdu.

W Wyjeździe wzięło udział 19 studentów oraz opiekunowie: dr inż. Paweł Grabowski, dr inż. Łukasz Gościniak, dr inż. Aneta Lorek oraz mgr inż. Przemysław Jarosiński.

W dniu wyjazdu zebraliśmy się pod Orlen Areną, aby wyruszyć do Gdańska. Z zachwytem, jaki wywołał u nas koncern naftowy LOTOS, udaliśmy się na zwiedzanie. Spotkaliśmy się tam z bardzo miłym przyjęciem, mieliśmy niepowtarzalną okazję zapoznać się z działaniem instalacji rafinerii. Bardzo miłym zaskoczeniem było spotkanie honorowego członka naszego Koła – Pana mgr. inż. Damiana Kwiatkowskiego. W roli przewodnika zaprezentował nam główną sterownię, przybliżył działanie instalacji hydrokrakingu oraz pokazał mnóstwo próbek różnych produktów naftowych.
Naszym kolejnym krokiem było zakwaterowanie w Hostelu Górzysta, położonym w malowniczej lokalizacji.
Kolejna połowa dnia minęła nam na zwiedzaniu gdańskiej starówki. Mogliśmy przejść się Drogą Królewską, oglądając Bramę Wyżynną, Złotą Bramę, Długi Targ, Fontannę Neptuna oraz Ratusz Głównego Miasta. Mieliśmy okazję uwiecznić te wspaniałe chwile na wielu zdjęciach.

Dnia drugiego udaliśmy się do pobliskiej Gdyni. Właśnie tam mieliśmy okazję zwiedzić zakład Ostrowski i Pilachowski sp.j., w którym pracownicy firmy zapoznali nas z jej szeroką działalnością. Mieliśmy okazję zobaczyć jak działają wtryskarki, w jaki sposób wykonuje się sitodruk czy też „sztuczne włosy”, będące wzornikami kolorów farb do włosów. Możliwość przyjrzenia się z bliska pracy w tej spółce wzbudziła w uczestnikach bardzo pozytywne emocje.
Resztę dnia część uczestników spędziła w Gdyni, zwiedzając m.in. Akwarium  Gdyńskie, plażę w Orłowie czy też port w Gdyni, a pozostali wrócili do Gdańska, spędzając czas na rozwiązywaniu zawiłych zagadek w escape roomie lub grając w snookera.
Sobotni poranek spędziliśmy na wykwaterowaniu i wyjeździe z Trójmiasta. Nie był to jednak koniec naszego Wyjazdu, ponieważ wyruszyliśmy w drogę do zamku w Gniewie. Mury zabytkowego zamku zrobiły na nas wrażenie i mimo trwającej wówczas burzy, opuściliśmy go z uśmiechami na twarzach.
Jak mówi stare powiedzenie: "Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej", dlatego i my wróciliśmy do tak dobrze nam znanego Płocka.

Wyjazd nie byłby możliwy, gdyby nie sponsorzy:

 - PKN ORLEN S.A.,
 - Prorektor Politechniki Warszawskiej ds. Filii w Płocku,
 - Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej,
-  Polska Izba Przemysłu Chemicznego.
Sponsorom bardzo serdecznie dziękujemy!

Komitet organizacyjny wyjazdu stanowili: Bartosz Lewandowski, Wioletta Michalska, inż. Dawid Kajkowski oraz dr inż. Paweł Grabowski.

Fotorelację można zobaczyć na profilu Koła na facebooku pod tym adresem. Kilka zdjęć poniżej.

Gdańsk1
Gdańsk2
Gdańsk3
Gdańsk4
Gdańsk5