"45 lat minęło..." - relacja z jubileuszowego seminarium

"45 lat minęło..." - relacja z jubileuszowego seminarium

Dnia 9 maja 2019 r. odbyło się seminarium „45 lat minęło…” z okazji jubileuszu działalności Płockiego Naukowego Koła Chemików. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia.

W tym wyjątkowym dniu z Kołem świętowali pracownicy Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku, absolwenci (a także byli działacze Koła) i studenci kierunku technologia chemiczna.

Seminarium rozpoczęło się referatem doc. dr inż. Marzeny Majzner, która przedstawiła Charakterystykę studiów pierwszego i drugiego stopnia na kierunku technologia chemiczna w Polsce.

Następnie wystąpił Pan Prorektor Politechniki Warszawskiej ds. Filii w Płocku prof. dr. hab. inż. Janusz Zieliński, który uhonorował Koło medalem 50-lecia PW Filii w Płocku.

Kolejnym prelegentem był prof. nadzw. dr hab. inż. Maciej Paczuski, który opowiedział o historii Płockiego Naukowego Koła Chemików.

Po tym wystąpieniu przyszedł czas na przybliżenie obecnej działalności Koła, którą zaprezentowała inż. Oliwia Liberek.

W segmencie pt: „Wystąpienia absolwentów technologii chemicznej Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku” zaprezentował się Pan mgr inż. Paweł Koziczyński – przedstawiciel PKN Orlen S.A. Przedstawił on referat na temat bezpieczeństwa środowiskowego Zakładu Produkcyjnego w Płocku. W trakcie wspomnianego panelu wystąpił również Pan mgr inż. Przemysław Jarosiński, który wraz z mgr. inż. Jakubem Dołowskim opowiedział o swojej działalności w Kole i dalszych losach zawodowych.

Seminarium podsumowano przedstawiając plany Koła dotyczące najbliższej przyszłości. Ponadto wszystkim prelegentom oraz zaproszonym gościom wręczono upominki. Na sam koniec uczestnicy seminarium mogli skosztować tortu oraz innych słodkości przygotowanych w formie poczęstunku.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z uroczystości. Pełna fotorelacja dostępna jest tutaj.

45_1
45_3
45_2