Księga testów z zakresu rachunkowości z elementami podatków

Księga testów z zakresu rachunkowości z elementami podatków.

Ukazał się nowy podręcznik autorstwa dr hab. Piotra Szczypy, prof. uczelni - pracownika Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych. 

W książce umieszczono aż 500 autorskich, różnorodnych zadań testowych, do których zostały podane odpowiedzi. Zadania testowe zostały podzielone na dwie części:

  • zadania testowe z wybranych obszarów tematycznych - 345 zadań testowych typu pytania z czterema odpowiedziami, z których jedna jest prawidłowa;
  • zadania testowe kompleksowe, obejmujące zakresem różne zagadnienia rachunkowości - 155 zadań testowych o zróżnicowanych typach.

O autorze

Doktor habilitowany Piotr Szczypa jest profesorem dwóch uczelni: Politechniki Warszawskiej (pracownik badawczo-dydaktyczny w Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych) i Akademii Nauk Stosowanych w Koninie (pracownik dydaktyczny w Katedrze Nauk Ekonomicznych). Posiada bogate doświadczenie dydaktyczne, prowadził zajęcia z zakresu rachunkowości:

  • z uczniami ekonomicznych szkół średnich;
  • ze studentami studiów licencjackich, magisterskich i doktorskich;
  • ze słuchaczami studiów podyplomowych i MBA;
  • ze słuchaczami kursów i szkoleń, w tym tych organizowanych przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce.

W pracy naukowej prowadzi badania związane z rachunkowością w gospodarce leśnej i zarządzaniu w leśnictwie. Ponadto zajmuje się doskonaleniem procesu dydaktycznego rachunkowości. Ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie Szczecińskim oraz studia podyplomowe z podstaw gospodarki leśnej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. 

 

Źródło: https://cedewu.pl/Ksiega-testow-z-zakresu-rachunkowosci-z-elementami-podatkow-p3190