Wyjazd naukowy PNKCh 2022

Wyjazd naukowy PNKCh 2022

W dniach 02-03 czerwca 2022 roku członkowie Płockiego Naukowego Koła Chemików i inni studenci technologii chemicznej wraz z opiekunami naukowymi udali się na wyjazd naukowy. Kierunkiem podróży było Województwo Kujawsko – Pomorskie. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wyjazdu.

W wyjeździe wzięło udział 15 studentów oraz opiekunowie: dr inż. Paweł Grabowski, dr inż. Aneta Lorek oraz mgr inż. Oliwia Liberek. W dniu wyjazdu zebraliśmy się pod gmachem głównym Politechniki Warszawskiej Fili w Płocku, aby wyruszyć do Włocławka. Z wielkim zaciekawieniem udaliśmy się na tamę we Włocławku by oddać cześć poległemu tam ks. Jerzemu Popiełuszko. Po chwili zadumy z wielkim zachwytem udaliśmy się do zakładu azotowego ANWIL Grupa ORLEN. Po miłym przyjęciu i odpowiednim szkoleniu BHP udaliśmy się na instalacje do produkcji nawozów sztucznych tj. saletra czy Canwil oraz instalację produkcji kwasu azotowego(V). Miło nam było zapoznać się z tymi procesami technologicznymi dzięki miłemu i profesjonalnemu oprowadzeniu przez pracowników instalacji, które zawdzięczamy pani Agnieszce Witkowskiej-Nowak. Kolejnym punktem naszego wyjazdu było zakwaterowanie się w Toruniu. W tej części wyjazdu wspólnie zwiedzaliśmy Toruńskie Stare Miasto oraz na krajoznawczym rejsie statkiem po Wiśle. Podczas rejsu mieliśmy okazje zapoznać się z historią malowniczej Architektury starego miasta położonego na nabrzeżu Wisły. Wieczorem po wspólnej kolacji odbyło się seminarium PNKCh, na którym studenci prezentowali wyniki ostatnio realizowanych badań oraz dzielili się doświadczeniami związanymi z obiegiem dokumentów na PW.

PNKCH wyjazd 2022 2

Drugiego dnia udaliśmy się do malowniczego Ciechocinka. Mogliśmy zapoznać się tam z historią Warzelnictwa Soli w muzeum w Ciechocinku. Po zwiedzeniu muzeum udaliśmy się na spacer po malowniczym parku Ciechocińskim a następnie pod historyczne tężnie solankowe. Przy tężniach mogliśmy odetchnąć tym magicznym Ciechocińskim powietrzem i chwilę odpocząć. Jednak jak to mówi stare powiedzenie „co dobre szybko się kończy” dlatego powróciliśmy do naszego Płocka pełni energii i gotowi do dalszego działania.

PNKCH wyjazd 2022 3

Chcielibyśmy podziękować serdecznie naszemu sponsorowi, którym był PKN ORLEN S.A. Bez niego nie mielibyśmy możliwości spędzić tego czasu w tak wydajny oraz pozytywny sposób. Jesteśmy bardzo szczęśliwi że mogliśmy zaznać praktycznego przekształcenia naszej wiedzy i rozwinięcia jej w tak pozytywny sposób. Serdecznie dziękujemy naszemu opiekunowi dr inż. Pawłowi Grabowskiemu, który dzielnie nam pomagał w organizacji tego wyjazdu. Komitet organizacyjny wyjazdy stanowili: Agata Popis, Przemysław Rutana oraz Mateusz Kajkowski.

Na fotorelację zapraszamy na naszego Instagrama oraz profil na Facebooku.

 

Sponsor wyjazdu naukowego

orlen