Wizyta Studentów MiBM w Muzeum Techniki Rolniczej i SGF WIKA

Wizyta Studentów MiBM w Muzeum Techniki Rolniczej i SGF WIKA

W dniu 8 maja 2024 roku, grupa studentów trzeciego roku kierunku MiBM (Mechanika i Budowa Maszyn) wraz z ich opiekunem, dr inż. Mariuszem Koprowskim, wyruszyła na wycieczkę do Muzeum Techniki Rolniczej w Redczu Krukowym, położonym w gminie Brześć Kujawski.

Podczas wizyty w muzeum, studenci mieli okazję przyjrzeć się nie tylko bogatej kolekcji sprzętu rolniczego, lecz również eksponatom związanych z innymi dziedzinami techniki, takimi jak sprzęt wojskowy, lotniczy, kolejowy czy samochodowy. To doświadczenie pozwoliło im poszerzyć horyzonty i lepiej zrozumieć różnorodność technologiczną oraz jej wpływ na rozwój społeczny.

Po zwiedzeniu muzeum, uczestnicy wycieczki udali się do zakładu SGF WIKA, renomowanego producenta urządzeń do pomiarów ciśnienia i temperatury. Firma słynie z wysokiej jakości przepływomierzy, poziomowskazów oraz innych narzędzi wykorzystywanych przede wszystkim w przemyśle. Podczas zwiedzania zakładu, studenci mieli okazję zapoznać się z procesem spawania elementów ciśnieniowych, przeciągania rur oraz montażu różnorodnych urządzeń ciśnieniowych. To nie tylko pozwoliło im lepiej zrozumieć praktyczne zastosowania zdobywanej wiedzy akademickiej, lecz także przyniosło cenne spostrzeżenia dotyczące procesów produkcyjnych i inżynieryjnych.

Cała wizyta była nie tylko edukacyjna, lecz również inspirująca, otwierając przed studentami nowe perspektywy zawodowe oraz zachęcając ich do dalszego pogłębiania swojej wiedzy technicznej i eksplorowania świata inżynierii.

Wycieczka MiBM
Wycieczka MiBM_1
Wycieczka MiBM_2