Stypendium pod choinkę 2022

Stypendium pod choinkę 2022

Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znaleźli się studenci Technologii chemicznej: Agata Popis i Mateusz Kajkowski.

To siódma edycja akcji, podczas której Rektor PW nagrodził studentów i doktorantów. Tych, którzy wyróżniają się działalnością w kołach naukowych, uczestniczą w konkursach, zawodach, przybliżają dzieciom i młodzieży świat nauki, a także angażują się w akcje społeczne i charytatywne. 

Agata Popis

Uwielbia chemię i jej zastosowanie w życiu codziennym. Stara się zachęcać innych do poznawania chemii, działając w Płockim Naukowym Kole Chemików, w którym również pełni funkcję sekretarza zarządu. W wolnym czasie realizuje swoje artystyczne pasje. Od ponad 10 lat gra na saksofonie altowym w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej przy OSP w Gozdowie. Uwielbia również rysować, malować oraz rozwijać umiejętności manualne.

Mateusz Kajkowski

Odkąd pamięta, interesował się chemią. Na początku studiów zgłosił się do Płockiego Naukowego Koła Chemików, którego obecnie jest prezesem. Organizator projektu „Doświadcz Chemii” dla klas maturalnych. W wolnym czasie poszerza swoją wiedzę na temat przerobu ropy naftowej. Interesuję się również motoryzacją, zwłaszcza klasycznymi, amerykańskimi modelami samochodów.