Studenci w Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach

Studenci w Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach

W dniu 19.11.2022 odbył się wyjazd członków Koła Naukowego Mechaników „ROTOR” do Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Wydarzenie odbywało się w prywatnym muzeum w Otrębusach.

W wyjeździe wzięli udział studenci oraz opiekun KNM „ROTOR” Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku.

Rotor Otrębusy 2022 4

Eksponaty, które można zobaczyć w muzeum obejmowały pokaz zabytkowych samochodów, motocykli, ciągników rolniczych pojazdów pancernych oraz autobusów. Wiele z nich mogliśmy zobaczyć na ekranach swoich telewizorów. Muzeum znane jest z budowania replik pojazdów historycznych. Zaprezentowany był również ogrom rekwizytów, począwszy od gramofonów, a kończąc na londyńskich budkach telefonicznych. . Członkowie Koła wzięli udział w pokazach zabytkowych pojazdów.

Rotor Otrębusy 2022 5

Muzeum posiada auta z lat 20-tych, 30-tych, z okresu II Wojny światowej, z czasów PRL-u oraz stare amerykańskie samochody. W muzeum możliwe było również zobaczenie czołu z kultowego polskiego serialu pt. „Czterej Pancerni i pies”, Rudego 102. Właściciele muzeum umożliwili członkom koła możliwość wejścia do pojazdu pancernego i poczucia się jak bohaterowie wspomnianego wcześniej serialu.

Rotor Otrębusy 2022 3

Studenci mieli również możliwość zobaczyć polski samochód produkowany przez Fabrykę Samochodów Osobowych (FSO) na warszawskim Żeraniu. Prezentowany model to testowy samochód Politechniki Warszawskiej, który służył do badań jakości oleju i smaru. Członkowie koła mieli przyjemność zobaczyć wiele unikatowych modeli motocykli takich jak Sokół 1000, Romet, WFM Osa i wiele innych.

 

Rotor Otrębusy 2022 2

Sponsorem wycieczki był PKN ORLEN S.A.

logo orlen