Studenci odwiedzili ArcelorMittal Huta Warszawa

Studenci odwiedzili ArcelorMittal Huta Warszawa

Studenci pierwszego roku kierunku Mechanika i Budowa Maszyn Politechniki Warszawskiej Filia w Płocku wraz z profesorem Jackiem Wernikiem oraz doktorem Marcinem Kowalskim mieli okazję odwiedzić ArcelorMittal Huta Warszawa i zapoznać się z procesem produkcji wyrobów stalowych. Proces ten odbywa się w całości ze złomu, co czyni go szczególnie interesującym i ekologicznym.

Gorąca stal, którą mieli okazję zobaczyć na własne oczy, zrobiła na nich ogromne wrażenie. Tego rodzaju doświadczenia są niezwykle cenne dla studentów, pozwalając im połączyć wiedzę teoretyczną z praktyką. Wizyta nie byłaby możliwa bez otwartości i gościnności załogi Huty Warszawa. Najserdeczniejsze podziękowania należą się Pani Adzie Andrukowicz, Pani Ewie Szewczyk oraz Pani Ewie Karpińskiej, które zajęły się całą organizacją i zapewniły niezbędne szkolenia, aby studenci mogli bezpiecznie wejść na teren huty i obserwować cały proces produkcji stali.

Podczas zwiedzania swoją wiedzą dzielił się z nimi Pan Piotr Kociołek, który oprowadzał grupę po Stalowni, oraz Pan Grzegorz Pastuszka, który opowiedział o pracy na Walcowni. W oprowadzaniu towarzyszył także Pan Grzegorz Kielich, który przepracował w hucie aż 46 lat. Jego ogromna pasja, doświadczenie oraz błysk w oku to coś, co z pewnością zapadło w pamięć studentom.

Takie wycieczki są niezwykle wartościowe, pozwalając studentom nie tylko zobaczyć, jak wygląda ciężka praca w przemyśle, ale także doświadczyć satysfakcji i pasji, jakie mogą towarzyszyć wykonywaniu zawodu. Dzięki takim inicjatywom studenci mogą lepiej zrozumieć teorię, a także poczuć, jak inspirująca i motywująca może być praktyka.

Serdeczne podziękowania za gościnność i możliwość zwiedzenia Huty Warszawa.

Huta Warszawa_3
Huta Warszawa_2