Staż Kierunek ORLEN – dobry początek kariery zawodowej!

Staż Kierunek ORLEN – dobry początek kariery zawodowej!

Jesteś studentem ostatnich lat studiów, za chwilę obronisz pracę dyplomową i nie wiesz, w którą stronę podążać dalej, gdzie szukać pracy, jak rozpocząć swoją karierę zawodową? W skrócie – od czego zacząć?

Odkrywaj siebie - łącz wiedzę z umiejętnościami

Powiedziałeś kiedyś ,,nie umiem” zanim dokładnie zapoznałeś się z powierzonym Ci zadaniem? Przyznam szczerze, że mi zdarzyło się to nie raz. Jestem stażystką w Biurze Techniki właśnie dzięki temu, że zmieniłam swoje ,,nie potrafię” na ,,spróbuję”! Teoria oraz umiejętności zdobyte na studiach są solidnym fundamentem w dalszej karierze zawodowej. Dzięki nim rozwiązałam zadanie rekrutacyjne do programu stażowego Kierunek ORLEN. Na pierwszy rzut oka było ono dla mnie nie do wykonania – nie do końca związane z moim kierunkiem studiów i wiedzą, którą posiadam. Więc jak je zrobiłam? Na początku uzupełniłam niezbędną teorię tak, aby dobrze zrozumieć problematykę zadania. Już wtedy zaczęły pojawiać się w mojej głowie pierwsze pomysły. Na temat każdego z nich zbierałam informacje korzystając ze zdigitalizowanych źródeł naukowych, które były dostępne w Internecie. I tak po nitce do kłębka, szukając konkretnych danych, wymyślałam kolejne rozwiązania. Techniką małych kroków bez problemu rozwiązać można każde zadanie! Case study miało głównie sprawdzić moją pomysłowość, kreatywność, zdolność analityczną i umiejętność przewidywania konsekwencji działań.

Będąc na stażu w PKN ORLEN S.A. biorę udział w inicjacji i planowaniu projektów dotyczących obszaru rafineryjnego i petrochemicznego, czyli ściśle związanego z kierunkiem studiów, który ukończyłam. Do moich zadań należy m.in. branie udziału w wizjach lokalnych na instalacjach produkcyjnych oraz uczestniczenie w spotkaniach projektowych, podczas których ustalany jest zakres prac, harmonogram oraz budżet danego projektu. Wykonywane na stażu zadania utwierdzają mnie w przekonaniu, że warto odkrywać siebie idąc w nieznane, co daje możliwość poszerzenia swojej wiedzy i tym samym zdobycia nowych umiejętności! Jestem przekonana, że wybrałam odpowiednią ścieżkę zawodową i chcę dalej rozwijać się w tym kierunku. 

Czy warto? Oczywiście, że WARTO!

Nad zadaniami realizowanymi przez stażystów czuwa opiekun, do którego stażysta zawsze może zwrócić się o pomoc lub wytłumaczenie niezrozumiałych kwestii. Każdy ze stażystów może też liczyć na wsparcie zespołu. Jest to doskonała okazja do nauki od ekspertów, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem, dzięki czemu mamy możliwość rozwinąć się i poszerzyć swoją wiedzę. Świadomość, że wykonane przeze mnie zadania mają wpływ na procesy zachodzące w firmie, daje mi motywację do dalszego działania! To, co jest w moim odczuciu wartościowe to fakt, że w miarę upływu czasu mam stopniowo coraz większy udział w realizowanym projekcie, co daje ogromną satysfakcję.

Co więcej, podczas warsztatów zorganizowanych specjalnie dla grupy stażystów, poszerzam także swoją wiedzę o spółkach Grupy ORLEN oraz rozwijam kompetencje miękkie i zdobywam nowe umiejętności. Dotychczas odbyłam warsztaty m.in. dotyczące budowania marki osobistej, platformy LinkedIn czy zarządzania projektami. Możliwość uczestnictwa w takich szkoleniach jest dodatkowym atutem programu stażowego. Głównym założeniem stażu jest przygotowanie do pracy na danym stanowisku, a w miarę możliwości i dostępności wakatu zatrudnienie najlepszych. Brzmi jak idealne miejsce na rozpoczęcie swojej drogi zawodowej, prawda? Tak też jest!

Dzień jak co dzień czy wyzwanie?

Oczywiście, że wyzwanie! Nie znajdziesz swojej wymarzonej drogi zawodowej, jeżeli nie będziesz próbować. Staż jest świetnym sposobem na określenie obszaru, w jakim chcesz pracować. Niezbędną wiedzę oraz umiejętności, które wykorzystasz w pracy, zdobyłaś/-eś studiując na Politechnice Warszawskiej. Teraz pozostaje tylko rozwijać się w odpowiednim kierunku. Najlepiej zacząć od Kierunku ORLEN.

Dlatego też gorąco zachęcam do aplikowania! Łapcie wiatr w żagle i rozwijajcie się! Kiedy jeśli nie teraz? Więcej informacji znajdziecie na stronie www.orlen.pl/pl/kariera

1200x627 jesień 2021