Płocka Akademia Przedsiębiorczości i Innowacji

Płocka Akademia Przedsiębiorczości i Innowacji

Projekt Płocka Akademia Przedsiębiorczości i Innowacji ma na celu pobudzenie przedsiębiorczej aktywności wśród studentów i doktorantów z Płocka i okolic. Inicjatywa ta jest realizowana przez Startup Academy we współpracy ze Stowarzyszeniem Academia Economica, które wspólnie stawiają na rozwój lokalnych talentów i innowacyjnych pomysłów.

Co się będzie działo i kiedy?

Na uczestników czeka kompleksowe wsparcie w postaci BootCampu, warsztatów oraz sesji mentoringowych i doradczych. Zespoły mają także szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród finansowych i rzeczowych.

Projekt rozpocznie się dwudniowym wydarzeniem - Bootcamp’em, który odbędzie się w dniach 8-9 czerwca. Stanowi on pierwszy etap szeroko zakrojonego programu rozwojowego, obejmującego nie tylko intensywne warsztaty, ale także wsparcie doświadczonych mentorów i menedżerów innowacji oraz dedykowany proces inkubacji. Projekt skupia się na dwóch głównych obszarach doradztwa: biznesowym i branżowo-technologicznym. Ponadto uczestnicy będą mogli skorzystać z otwartych webinarów z przedsiębiorcami oraz inspirujących wizyt studyjnych. Każda z zaangażowanych drużyn otrzyma na koniec programu dedykowany raport z rekomendacjami dotyczącymi dalszego rozwoju.

Rekrutacja trwa do 29 maja, a najlepsze zespoły z programu będą miały szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród, w tym głównej w wysokości 10 000 zł oraz wyjazdu na konferencję zagraniczną. Całkowita pula nagród dla zwycięzców to 20 000 zł. Zainteresowani udziałem studenci i doktoranci mogą zgłaszać się na stronie: https://startupacademy.pl/inkubacja-plock/

Dla kogo jest ten program?

Program jest skierowany do ambitnych studentów i doktorantów z subregionu płockiego, w tym także tych pochodzących z regionu, ale studiujących na różnych uczelniach w kraju. Zapraszane są zarówno osoby z własnymi pomysłami na projekty biznesowe, jak i te gotowe do pomocy innym lub opracowania rozwiązań dla wyzwań zgłoszonych przez partnerów.

Michał Misztal, prezes Startup Academy, podkreśla wagę projektu dla regionu: "Inicjatywa Płocka Akademia Przedsiębiorczości i Innowacji to nie tylko szansa na rozwój umiejętności młodych ludzi, ale także szansa realnego wpływu na lokalny rynek pracy poprzez wspieranie innowacyjności i przedsiębiorczości. To nasz sposób na budowanie silnej i dynamicznie rozwijającej się wspólnoty przedsiębiorców w Płocku."

To wyjątkowa okazja, aby nie tylko zdobyć cenne umiejętności i wiedzę, ale także realnie wpłynąć na swoją przyszłość zawodową. Zapraszamy do udziału w tym innowacyjnym projekcie, który już teraz zmienia oblicze lokalnej przedsiębiorczości i innowacyjności.

Projekt “Płocka Akademia Przedsiębiorczości i Innowacyjności” jest zadaniem publicznym dofinansowywanym ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Informator (pdf, 24,09 MB)