Platforma dobierająca stypendia dla studentów

Platforma dobierająca stypendia dla studentów

European-funding-guide.eu to nowa platforma internetowa, której celem jest pomoc studentom w znajdowaniu funduszy niezbędnych do ukończenia edukacji.

Stanowi ona największy w Europie portal obejmujący ponad 12 tysięcy stypendiów, grantów, nagród oraz premii wartych łącznie ponad 27 miliardów euro. 300 z wymienionych rodzajów wsparcia finansowego zostało przeznaczonych na rzecz uczniów z Polski.

Platforma powstała dzięki współpracy niekomercyjnej inicjatywie dotyczącej przezroczystych sposobów finansowania oraz Komisji Europejskiej.

European Funding Guide funkcjonuje w oparciu o algorytm dopasowujący i wyświetlający jedynie te stypendia, granty, nagrody oraz premie, które rzeczywiście spełniają kryteria określone w profilu studenta. 12 tysięcy programów obejmuje szerokie spektrum zagadnień, w których wsparcie finansowe może się dla studentów okazać niezbędne – od kosztów życia codziennego, poprzez opłaty za naukę i staże, na dodatkowych kosztach związanych ze studiowaniem za granicą, nauką języka oraz opłatami związanymi z projektami naukowymi kończąc.

Większość uczniów w Polsce w dalszym ciągu wciąż wierzy w to, że stypendia przyznawane są wyłącznie na podstawie indywidualnych zasług oraz potrzeb. Większość jest także zdania, że istnieje jedynie niewielka liczba instytucji zapewniających wsparcie finansowe dla studentów. Rzeczywistość jest taka, że w samej tylko Polsce istnieje ponad 300 różnych programów stypendialnych oraz ponad 25 kryteriów, według których realizowane jest przyznawanie poszczególnych stypendiów. Dostępna jest tak wielka różnorodność stypendiów, że wiele instytucji zajmująca się ich wsparciem finansowym na rzecz studentów nie może przyznać zaplanowanych na ten cel środków finansowych, ponieważ po prostu nie otrzymuje odpowiedniej liczby aplikacji.

Jeśli chcesz sprawdzić jakie stypendium możesz zdobyć, odwiedź stronę http://www.european-funding-guide.eu/