Masovia na Festiwalu w Hiszpanii

Masovia na Festiwalu w Hiszpanii

W dniach 6-14 lipca 2017 r. grupa 35 studentów pod kierownictwem Małgorzaty Grabowskiej – Panek, stanowiąca trzon Zespołu Tańca Ludowego „Masovia” Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku, wzięła udział w International Music and Folk-Dance Festival "Moonlight in Barcelona", który odbył się w znanym hiszpańskim kurorcie Lloret de Mar na Costa Brava niedaleko Barcelony.

Przez blisko tydzień „Masovia” promowała polski folklor, miasto Płock oraz Politechnikę Warszawską poprzez kolorowe parady oraz wieczorne koncerty. Zespół, tańcem, śpiewem oraz barwnymi strojami z różnych zakątków Polski, podbił serca hiszpańskiej publiczności oraz został bardzo gorąco przyjęty przez turystów wypoczywających w kurorcie Lloret de Mar. Udział w festiwalu był też doskonałą okazją do poznania sztuki ludowej prezentowanej przez inne zespoły z wielu stron świata. W Festiwalu wzięło udział 30 zespołów z 12 państw (Polska, Austria, Holandia, Szwecja, Islandia, Mołdawia, Rumunia, Kanada, Włochy, Turcja, Armenia, Meksyk), co zaowocowało zawarciem nowych przyjaźni, nawiązaniem międzynarodowych kontaktów i wspólną zabawą.

Pomiędzy występami był czas na chwilę relaksu i odpoczynku na malowniczych plażach. "Masoviacy" korzystali też z licznych atrakcji, m.in. zwiedzanie Paryża, Barcelony, Tossa de Mar, Figueres, a w drodze powrotnej Freiburga. 

Masovia Hiszpania (2)
Masovia Hiszpania (3)
Masovia Hiszpania (1)
Masovia Hiszpania (6)
Masovia Hiszpania (5)
Masovia Hiszpania (4)
lloret3