Masovia na Festiwalu w Grecji

Masovia na Festiwalu w Grecji

4 lipca grupa 35 studentów pod kierownictwem Małgorzaty Grabowskiej-Panek, stanowiąca trzon Zespołu Tańca Ludowego „Masovia” Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku, wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru „Edipsos International Folk Festival”, który odbywał się w Edipsos na jednej z greckich wysp Evia.

Przez blisko tydzień „Masovia” zaznajamiała widownię z polskimi tańcami narodowymi i regionalnymi poprzez kolorowe parady ulicami miast oraz wieczorne koncerty. Członkowie Zespołu, którzy w trakcie roku akademickiego ciężko pracowali mają nadzieję podbijali serca greckiej publiczności tańcem, śpiewem oraz barwnymi strojami z różnych zakątków Polski. Studenci liczyli, że „zarażą” odbiorców swoją miłością do folkloru i tak się stało, każdy koncert kończył się wspólnym tańcem na scenie. Jak co roku udział w festiwalu był doskonałą okazją do poznania sztuki ludowej prezentowanej przez inne zespoły z wielu stron Starego Kontynentu, a także do zawarcia nowych przyjaźni i wspólnie spędzanego czasu.

Zespół znalazł czas na chwilę relaksu i odpoczynku na malowniczych plażach. Kierownictwo Zespołu zapewniło również uczestnikom liczne atrakcje, m.in. zwiedzanie malowniczej wyspy Skiatos, klasztorów w Meteorach oraz Budapesztu. Jak podczas każdego wyjazdu: o nudzie nie było mowy!

„Masovia” otrzymała dyplom oraz wyróżnienie, a przywiezione ze sobą wspomnienia, zostaną w pamięci studentów na wiele lat. Miejmy nadzieję, że swoją działalnością – w tym również atrakcyjnymi wyjazdami – jak również nietuzinkowym podejściem do sztuki ludowej, Zespół zachęci płocką młodzież do krzewienia piękna rodzimego folkloru, który w ostatnich czasach niestety został nieco zapomniany oraz przekona niedowiarków, że „ludowizna” to nie wstyd!

Po powrocie Zespół planuje krótką przerwę, a już od połowy sierpnia zaprasza na koncerty i ogłasza nabór do „Masovii”!

Masovia Grecja 2019 (3)
Masovia Grecja 2019 (4)
Masovia Grecja 2019 (7)
Masovia Grecja 2019 (6)
Masovia Grecja 2019 (5)
Masovia Grecja 2019 (8)

Więcej zdjęć

 

Kierownik ZTL „Masovia” dziękuje w imieniu własnym oraz całego Zespołu za wsparcie finansowe instytucjom i firmom:

 

sponsorzy masovia grecja