Juwenalia 2019 - relacja

Juwenalia 2019 - relacja

Juwenalia Płockie towarzyszą miastu Płock już od 52 lat. W tym roku tak jak w latach poprzednich Juwenalia trwały tydzień od 20 do 26 maja.

 poniedziałek odbył się IV Juwenaliowy Turniej w Kręgle oraz II Juwenaliowy Turniej w Bilard. Rozgrywki zostały przeprowadzone w Kręgielni Dębowa, która jest zlokalizowana w Galerii Wisła. W ramach turnieju w kręgle zostały wyłonione 3 najlepsze drużyny oraz najlepszy zawodnik. Trzech najlepszych zawodników zostało nagrodzonych za turniej w bilard.

juwenalia 2019 (5)
juwenalia 2019
juwenalia 2019 (3)

 

We wtorek studenci oraz maturzyści uczestniczyli w kolejnym Turnieju w Piłkę Nożną, podczas którego brało udział 6 drużyn składających się od 4 do 6 osób. Turniej zakończył wręczeniem nagród dla zwycięzców. 

turniej juwenalia1

 

turniej juwenalia2

W środę odbyła się ciesząca się dużą popularnością Gra Terenowa, która w tym roku była dość nietypowa. Studenci przez 6 godzin szukali wskazówek po mieście oraz rozwiązywali zadania, które musieli znaleźć. Gra została zainspirowana popularnym programem telewizyjnym "Azja Express". 

juwenalia 2019 (1)
juwenalia gra terenowa

 

Wieczorem tradycyjnie studenci bawili się w Klubie Studenckim Filip, który jest umiejscowiony w akademiku Wcześniak. Jak w latach poprzednich frekwencja w tym roku nie zawiodła i na zabawie przewinęło się ponad 300 osób.  

 

Najważniejszy dzień naszych Juwenaliów, czyli Koncert Główny po raz 2 odbył się w czwartek. Na terenie zielonym Politechniki zagrali: Maleo Reggae Rockers, Dwa Sławy, zespół Akcent oraz Wilki.  Pomiędzy koncertami zostały przekazane przez Prezydenta Miasta Płocka - Andrzeja Nowakowskiego klucze do miasta na ręce studentów. Frekwencja w tym roku dopisała, a największą uwagę przykuł Akcent oraz Wilki. 

juwenalia koncert (1)
juwenalia koncert (2)
juwenalia koncert (4)
juwenalia koncert (5)

W piątek od wczesnych godzin porannych studenci stali na 8 skrzyżowaniach miasta i zbierali "MYTO", czyli opłatę za przejazd. MYTO jest to najstarsza tradycja naszych Juwenaliów i jedyna taka w całej Polsce. 

juwenalia myto (1)
juwenalia myto (2)

 

Wieczorem uczestniczyliśmy w corocznym Wieczorze Chwały, który odbył się w amfiteatrze. 

juwenalia wieczor chwaly (2)
juwenalia wieczor chwaly (1)

 

Sobota była dniem zabaw. Pod akademikiem “Wcześniak” odbyły się Wcześniakonalia, studenci mogli korzystać z wielu atrakcji oraz z basenu. Nie zabrakło muzyki oraz grilla.

juwenalia wczesniakonalia (3)
juwenalia wczesniakonalia (1)
juwenalia wczesniakonalia (2)

  

Na koniec dnia odbyła się impreza w Klubie Kino, gdzie zagrał zespół Weekend. Juwenalia zakończyliśmy na sportowo, czyli Turniejem w Piłkę Siatkową Plażową na plaży przy Sobótce.

  

juwenalia patroni

Sponsorzy

juwenalia sponsorzy