Dodatkowe materiały

Materiały Informacyjne Wojewódzkiego Urzędu Pracy 

wup

               

Pozostałe materiały:

Przydatne informacje Portalu Employear.com

 

Przydatne informacje Portalu Pracuj.pl

pracuj-nobg

Pierwsza praca – jakie są moje prawa?

Zanim rozpoczniesz pracę, powinieneś zawrzeć umowę z pracodawcą. Ważne, żebyś wywiązywał się z zadań przypisanych do stanowiska. Oprócz obowiązków masz również prawa, np. do urlopu wypoczynkowego czy zwolnienia chorobowego.

Tytuł inżyniera - atut na rynku pracy

Inżynierowie są poszukiwani w wielu branżach. Znajdują zatrudnienie m.in. w IT, budownictwie, produkcji, górnictwie. Dzięki nieszablonowemu podejściu do problemów i otwartości na nowinki absolwent politechniki może osiągać sukcesy zawodowe.

6 pytań, które możesz usłyszeć na rozmowie kwalifikacyjnej

„Co Pan/Pani wie o naszej firmie?”, „Jakie są Pana/Pani oczekiwania finansowe?”- to przykładowe pytania, jakie możesz usłyszeć na rozmowie kwalifikacyjnej. Zanim wybierzesz się na spotkanie z rekruterem, określ cele zawodowe, przemyśl swoją motywację, naucz się opowiadać o sobie i dowiedz się jak najwięcej o firmie. Dzięki rzetelnemu przygotowaniu masz szansę wywrzeć korzystne wrażenie.

4 benefity, które warto negocjować z pracodawcą

Pod pojęciem: negocjowanie warunków zatrudnienia kryje się nie tylko możliwość zwiększenia wynagrodzenia. Systemy bonusowe, praca zdalna, a także dostęp do prywatnej opieki medycznej – to tylko przykładowe benefity, które warto wziąć pod uwagę podczas rozmowy z pracodawcą.

4 porady, jak opisać praktyki w CV

Jeśli dopiero rozpoczynasz karierę zawodową i nie masz dużego doświadczenia, odbyte praktyki będą bardzo ważnym elementem w Twoim życiorysie. Warto opisać je we właściwy sposób, aby zrobić wrażenie na pracodawcy. Pamiętaj, żeby skupić się wyłącznie na konkretach i przedstawić kluczowe umiejętności.

Start na rynku pracy – 5 kroków

Jeśli stawiasz pierwsze kroki na rynku pracy, staraj się odkrywać własne możliwości, dzięki czemu będzie Ci łatwiej szukać i wybierać oferty. Możesz również na różne sposoby zdobywać cenne doświadczenie zawodowe – na przykład decydując się na staż. Pamiętaj, że znalezienie zatrudnienia wymaga czasu, dlatego nie przejmuj się pierwszymi niepowodzeniami.