Baza wiedzy

Curriculum Vitae

Podstawowym celem życiorysu jest przedstawienie kwalifikacji i doświadczeń zawodowych kandydata oraz zachęcenie potencjalnego pracodawcy do zaproszenia go na rozmowę kwalifikacyjną. Do rąk osób odpowiedzialnych za rekrutację trafiają setki aplikacji, dlatego Twój życiorys decyduje o pierwszym wrażeniu, jakie zrobisz na potencjalnym pracodawcy, a sukces zależy nie tylko od jego treści, ale i od formy. Nie istnieje jeden oficjalny format CV. Istnieją jednak pewne zasady, które warto zastosować przy tworzeniu swojej "wizytówki", by zaprezentować się z jak najlepszej strony.

CV po angielsku

CZY CV W JĘZYKU ANGIELSKIM RÓŻNI SIĘ OD CV W JĘZYKU POLSKIM?

CV w języku angielskim różni się od polskiego życiorysu zarówno szatą graficzną, jak i zawartością. Nie zamieszczamy w nim zdjęcia oraz informacji o dacie urodzenia. Jeśli wysyłasz CV do zagranicznej firmy, nie dodawaj również klauzuli o ochronie danych osobowych, ponieważ jest to wymóg wyłącznie polskiego prawa. W krajach anglojęzycznych przyjęto formę CV bez fotografii. Jeżeli aplikujesz do międzynarodowej firmy z siedzibą w Polsce, możesz dołączyć zdjęcie. Pamiętaj, aby miało ono profesjonalną formę.

Career Center - wskazówki

Poniżej przedstawiamy krótki poradnik jak używać platformy kariery, aby znaleźć pracę, staż lub praktyki.

Rozmowa kwalifikacyjna

Rozmowa kwalifikacyjna

Rozmowa kwalifikacyjna jest kolejnym etapem rekrutacji po analizie dokumentów aplikacyjnych. Jeżeli zostałeś na nią zaproszony to znaczy, że stoi przed Tobą duża szansa uzyskania pracy. Pracodawca chce poznać Cię osobiście. Chce zweryfikować, usystematyzować wiedzę na Twój temat, uzyskaną podczas lektury dokumentów aplikacyjnych oraz dowiedzieć się czegoś więcej o Tobie i Twoich dotychczasowych doświadczeniach.

Jak napisać list motywacyjny?

Jak napisać list motywacyjny?

List motywacyjny jest równie ważny w procesie składania aplikacji jak życiorys (CV). Istotą tego dokumentu jest przede wszystkim przekonanie pracodawcy, że jesteś odpowiednim kandydatem na dane stanowisko, i że na zatrudnieniu Ciebie firma może wiele zyskać.

Rozmowa on-line z rekruterem - tips & tricks

Rozmowa on-line z rekruterem - tips & tricks

Poniżej przedstawiamy wskazówki, które pomogą przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej przeprowadzanej on-line.

Jak pokonać stres udzielający się w trakcie sesji?

Jak pokonać stres udzielający się w trakcie sesji?

Kilka porad dla Was.