PW Filia w Płocku nagrodzona medalami

PW Filia w Płocku nagrodzona medalami

W trakcie Uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego, która odbyła się 6 października, Politechnika Warszawska Filia w Płocku nagrodzona została Medalem Pro Masovia, a Wydział Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii najwyższym wyróżnieniem wynalazczym w Polsce - Medalem Honorowym im. Tadeusza Sendzimira.

Medal Pro Masovia, przyznawany za całokształt działalności zawodowej, społecznej, publicznej i realizację swoich zadań na rzecz Województwa Mazowieckiego, które wybitnie przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego lub społecznego rozwoju Mazowsza, w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika wręczył Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku poseł Piotr Zgorzelski. Pracownikom Uczelni wręczył on również dyplomy Marszałka dla zasłużonych pracowników płockiej Uczelni za wybitny wkład w rozwój naukowo-dydaktyczny i organizacyjny.

Medal Pro Masovia

Medal Honorowy im. Tadeusza Sendzimira za "całokształt działalności innowacyjnej, wdrożeniowej, naukowo-badawczej, zwłaszcza na rzecz przemysłów: chemicznego maszynowego i budownictwa, a także za kształcenie kadr inżynierskich dla potrzeb północno-zachodniego Mazowsza" przyznała Wydziałowi Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii, Kapituła Medalu Honorowego Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów im. Tadeusza Sendzimira. To najwyższe wyróżnienie wynalazcze w Polsce wręczył prof. Michał Szota – Prezes Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów.

Medal Honorowy im. Tadeusza Sendzimira