Laureaci Konkursu Matematycznego Continuum 2023

Laureaci Konkursu Matematycznego Continuum 2023

13 kwietnia uroczystym wręczeniem nagród zakończyła się VII edycja Konkursu Matematycznego „Continuum 2023” dla uczniów szkół średnich.

Konkurs, który obecnie posiada zasięg ogólnopolski, organizowany jest wspólnie przez Politechnikę Warszawską Filię w Płocku oraz Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza, a jego celem jest popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych oraz motywowanie uzdolnionej matematycznie młodzieży do zdobywania wiedzy, a nauczycieli do pracy z pasjonatami matematyki.

Ponownie konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży i ponownie został on zdominowany przez uczestników spoza Płocka.

Nagrody Konkurs Continuum 2023 (9)

Oprócz nagród pieniężnych laureaci i finaliści otrzymali możliwość ubiegania się o przyjęcie na wybrane kierunki studiów prowadzonych na Politechnice Warszawskiej z pominięciem procedury kwalifikacyjnej, czyli przysłowiowy „indeks”.

Laureatami konkursu dla uczniów szkół średnich zostali:

  • I miejsce Julia Gołębiewska Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie
  • II miejsce Karol Kacprzak Liceum Ogólnokształcące im. marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku
  • III miejsce Adam Karpiński Zespół Szkół Samorządowych im. Władysława Stanisława Reymonta w Zawidzu Kościelnym
Nagrody Konkurs Continuum 2023 (8)

Uroczyste zakończenie konkursu dla uczniów szkół podstawowych odbędzie się 21 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku.