dr hab. Janusz Kempa z nominacją "Płocczanin Roku 2016"

dr hab. Janusz Kempa z nominacją "Płocczanin Roku 2016"

Wykładowca Filii dr hab. Janusz Kempa wraz z grupą uczniów klasy akademickiej Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego zostali nominowani do tytułu "Płocczanin roku 2016". Głosowanie trwa do 19 czerwca.

Kamila Komorowska, Witold Jóźwiak, Kamil Krakowski, Ewa Pijus, Małgorzata Trojanowska, Bartosz Gutowski i Kamil Szymczak w nagrodę za zwycięstwo w międzynarodowym konkursie BEAM LINE FOR SCHOOLS 2016 CERN wyjechali do Genewy do siedziby CERN-u w celu wykonania pomiarów na wiązce z akceleratora. 

Praca uczniów w CERN-ie trwała nieprzerwanie od rana do wieczora. Wraz z zespołem uczniów z Colchester Royal Grammar School uczniowie podzieleni byli na czteroosobowe zespoły, które wymieniały się obsługując komputery kontrolujące wiązkę oraz komputery analizujące otrzymane wyniki doświadczalne. W trakcie pobytu w CERN-ie odbyło się szereg spotkań z ludźmi pracującymi w CERN-ie: prof. A. Zalewską – przewodniczącą Rady Organizacji Badań Jądrowych w CERN-ie oraz z Ambasadorem RP w Szwajcarii Jarosławem Starzykiem i innymi znamienitymi osobami ze świata nauki i biznesu. Zespół wykonał zaplanowane pomiary atenuacji mionów w skałach wapiennych z których zbudowano piramidy w Gizie.

Do konkursu zostało przysłanych 151 prac z całego świata.

JAK GŁOSUJEMY?

Płocczanina Roku 2016 wybieramy za pomocą kuponów z „Wyborczej” i SMS-ów.

Kupony

Kupony będziemy drukować do 16 czerwca. Stawiamy „x” przy jednym nazwisku, wypełniamy druk w całości i podpisujemy. Kupony można dostarczać – do 19 czerwca, osobiście lub pocztą (nie liczy się data stempla, tylko dostarczenia) – do „Gazety Wyborczej Płock", ul. Królewiecka 12e, w godz. 9-17 (ostatniego dnia – do godz. 10).

SMS-y

Należy wysłać SMS-a pod numer 7155 (koszt SMS-a – 1,23 zł z VAT), w treści wpisując PLOCK.02

Głosowanie SMS-owe trwa do 18 czerwca do godz. 23.59. Regulamin konkursu jest dostępny na plock.wyborcza.pl i w siedzibie „Gazety Wyborczej” w Płocku, ul. Królewiecka 12e. Organizatorami plebiscytu są Agora SA i Urząd Miasta Płocka.

  

genewa-018