Wybory do Parlamentu Europejskiego - 26 maja

Wybory do Parlamentu Europejskiego - 26 maja

W 2019 r. obchodzimy jubileusz 15-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Dzięki akcesowi polscy obywatele mogą m.in. uczestniczyć w bezpośrednich wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbywają się co 5 lat. Najbliższe zostały ustalone na 26 maja.

Obywatele głosujący w Polsce dokonają wyboru 52 spośród łącznej liczby 705 eurodeputowanych, którzy będą reprezentować interesy obywateli w Unii Europejskiej.

Wśród kandydatów jest m.in. Jolanta Hibner - absolwentka Politechniki Warszawskiej, Posłanka na Sejm. Ukończyła studia na Wydziale Inżynierii Sanitarnej i Wodnej PW. W latach 2008-2018 zasiadała w Konwencie Uczelni. Obecnie pełni funkcję Wiceprezesa Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Politechniki Warszawskiej. Jest laureatką „Złotej Księgi”, najwyższego wyróżnienia przyznawanego absolwentom Politechniki Warszawskiej za wybitne osiągnięcia zawodowe i społeczne.

Kandydatką z Płocka jest dr Agnieszka Krzętowska - wykładowca akademicki w Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych Politechniki Warszawskiej, członek Kolegium Redakcyjnego – redaktor statystyczny „Notatek Płockich”, prezes Stowarzyszenia „Nowoczesna i Innowacyjna Edukacja”. W swoim dorobku naukowym posiada liczne publikacje z zakresu statystyki i zarządzania zasobami ludzkimi, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów empirycznych opartych na badaniach zasobów ludzkich województwa mazowieckiego. 

O projektach unijnych realizowanych w PW i rozwoju Uczelni można przeczytać TUTAJ>>

Podobne treści