Nadmorski wyjazd naukowy PNKCh - relacja

Nadmorski wyjazd naukowy PNKCh - relacja

W dniach 16 -18.05.2019 roku członkowie Płockiego Naukowego Koła Chemików, studenci Technologii Chemicznej wraz z opiekunami naukowymi udali się na Wyjazd Naukowy. Kierunkiem podróży była Północ Polski, a dokładniej zachwycające Trójmiasto!

W Wyjeździe wzięło udział 19 studentów oraz opiekunowie: dr inż. Paweł Grabowski, dr inż. Łukasz Gościniak, dr inż. Aneta Lorek oraz mgr inż. Przemysław Jarosiński.

W dniu wyjazdu zebraliśmy się pod Orlen Areną, aby wyruszyć do Gdańska. Z zachwytem, jaki wywołał u nas koncern naftowy LOTOS, udaliśmy się na zwiedzanie. Spotkaliśmy się tam z bardzo miłym przyjęciem, mieliśmy niepowtarzalną okazję zapoznać się z działaniem gdańskiej rafinerii. Bardzo miłym zaskoczeniem było spotkanie honorowego członka naszego Koła – Pana mgr. inż. Damiana Kwiatkowskiego. W roli przewodnika zaprezentował nam główną sterownię, przybliżył działanie instalacji hydrokrakingu oraz pokazał mnóstwo próbek różnych produktów naftowych.

wycieczka pnkch (2)

Naszym kolejnym krokiem było zakwaterowanie w Hostelu Górzysta, położonym w malowniczej lokalizacji. Dnia drugiego udaliśmy się do pobliskiej Gdyni. Właśnie tam mieliśmy okazję zwiedzić zakład Ostrowski i Pilachowski, w którym pracownicy firmy zapoznali nas z jej szeroką działalnością. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak działają wtryskarki, w jaki sposób wykonuje się sitodruk czy też „sztuczne włosy”, będące wzornikami kolorów farb do włosów. Możliwość przyjrzenia się z bliska pracy w tej spółce wzbudziła w uczestnikach bardzo pozytywne emocje. Sobotni poranek spędziliśmy na wykwaterowaniu i wyjeździe z Trójmiasta. Nie był to jednak koniec naszego Wyjazdu, wyruszyliśmy w drogę do zamku w Gniewie. Mury zabytkowego zamku zrobiły na nas wrażenie i mimo trwającej wówczas burzy, opuściliśmy go z uśmiechami na twarzach.

 

Wyjazd nie byłby możliwy, gdyby nie sponsorzy:

  • PKN ORLEN S.A.,
  • Prorektor Politechniki Warszawskiej ds. Filii w Płocku,
  • Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej,
  • Polska Izba Przemysłu Chemicznego.

 Sponsor Wyjazdu Naukowego:

 

 

logo Orlen

 

Komitet organizacyjny wyjazdu stanowili: Bartosz Lewandowski, Wioletta  Michalska, inż. Dawid Kajkowski oraz dr inż. Paweł Grabowski.

 

wycieczka pnkch (1)

Podobne treści