Koncert Galowy Orkiestry Rozrywkowej PW - The Engineers Band

Koncert Galowy Orkiestry Rozrywkowej PW - The Engineers Band

W dniu 11 kwietnia 2015 r. w Państwowej Szkole Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Płocku odbył się uroczysty koncert Galowy Orkiestry Rozrywkowej Politechniki Warszawskiej THE ENGINEERS BAND pod batutą maestro Dariusza Łapińskiego, której towarzyszył Kameralny Chór Akademicki PW Filii w Płocku pod dyrekcją Edwarda Bogdana.

Koncert został zorganizowany w ramach 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej, której integralną częścią od prawie 50 lat jest Filia w Płocku.

Przypadające w 2015 roku 100-lecie związane jest z rocznicą przywrócenia na Politechnice Warszawskiej nauczania w języku polskim. Rok ten został ogłoszony w Politechnice Warszawskiej jako rok jubileuszowy, w którym są przypominane tradycje, dorobek oraz wkład Politechniki Warszawskiej w naukę i kształcenie kadr technicznych w Polsce.

W koncercie uczestniczyli JM Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt wraz z Prorektorami,a także Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski. Licznie przybyli też przedstawiciele władz samorządowych, oświatowych i biznesu.

JM Rektor PW prof. Jan Szmidt wraz z prof. Januszem Zielińskim Prorektorem Politechniki Warszawskiej ds. Filii w Płocku wręczyli Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Adamowi Struzikowi i Prezydentowi Miasta Płocka Andrzejowi Nowakowskiemu okolicznościowe Złote Medale 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej.

teb film

Orkiestra przedstawiła widowni znane przeboje polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej, musicalowej,utwory popowe oraz rockowe. Utwory, takie jak "Sweethome Alabama", "Niepokanani", "New York, New York", "Będziesz moją panią" i wiele innych wykonywali Ewelina Pałasz, Sergiusz Bienias i Mariusz Wawrzyńczyk. Na koncercie gościnnie wystąpił też znany aktor Teatru Roma w Warszawie - Janusz Kruciński z przebojami m.in. z musicalu „Jesus Christ Superstar”.

Entuzjastyczna reakcja publiczności w trakcie i po koncercie była oznaką tego, że Politechnika Warszawska była, jest i będzie niezwykle istotnym elementem życia nie tylko akademickiego, ale i kulturalnego Płocka.

Koncert Galowy The Engineers Band 1
Koncert Galowy The Engineers Band 2
Koncert Galowy The Engineers Band 3
Koncert Galowy The Engineers Band 4
Koncert Galowy The Engineers Band 5
Koncert Galowy The Engineers Band 6
Koncert Galowy The Engineers Band 7
Koncert Galowy The Engineers Band 8
Koncert Galowy The Engineers Band 9
Koncert Galowy The Engineers Band 10