Juwenalia 2015 - podsumowanie

Juwenalia 2015 - podsumowanie

W dniach od 20 do 23 maja 2015 r. odbyły się Juwenalia Płockie 2015, zorganizowane m.in. przez Samorządy Studentów Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku. Tradycyjnie, impreza rozpoczęła się od „MYTA” oraz przekazania studentom kluczy do miasta.

Wśród wielu atrakcji, najważniejszym wydarzeniem był sobotni koncert na terenach zielonych Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku, na którym wystąpiły zespoły:

  • „Vataha”,
  • „Skafander” - tegoroczni zwycięzca Studenckiego Festiwalu Piosenki „Katorga 2015”,
  • „Majestic” - finalista programu "Must Be The Music",
  • „Mrozu”
  • płocka kapela „Farben Lehre”, która ”bisowała” aż 7 razy.

Specjalny koncert z okazji 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej ufundowany przez Rektora PW zagrał legendarny zespół „DŻEM”. Publiczność usłyszała największe przeboje, m.in. „Wehikuł czasu”, „Sen o Wiktorii”, „W życiu piękne są tylko chwile” czy „Whisky”. Kilkutysięczny tłum bawił się do późnych godzin nocnych. Sobotni koncert przyciągnął pod Politechnikę nie tylko studentów i młodych mieszkańców Płocka, ale również osoby starsze.

Poprzedniego dnia, czyli w piątek, Rada Mieszkańców DS „Wcześniak” przygotowała pod akademikiem dla studentów atrakcyjne gry i zabawy zręcznościowe. Niezwykle spektakularną konkurencją były już tradycyjne ślizgi na torze ułożonym z polewanej wodą folii. Po studenckich zmaganiach przyszedł czas na odpoczynek, któremu towarzyszyły występy kapel rockowych na zorganizowanym z okazji „Wcześniakonaliów”, festiwalu „Rock in Wcześniak”. Podczas koncertu wystąpiły zespoły: „Czarna Pantera”, „Bridgetown Band”, „Klub Zdesperowanych Romantyków” oraz „EnClose” - laureat programu "The Voice of Poland".

Juwenalia Płock 2015 Myto
Juwenalia Płock 2015 Przekazanie kluczy
Juwenalia Płock 2015 Wczesniakonalia
Juwenalia Płock 2015 Rock in Wczesniak
Juwenalia Płock 2015 Dżem
Juwenalia Płock 2015 Koncert glowny
Juwenalia Płock 2015 Koncert glowny 2

Więcej zdjęć można znaleźć na naszym facebooku.