Wizyta KNIŚ w Oddziale Krajowej Spółki Cukrowej S.A.

Wizyta KNIŚ w Oddziale Krajowej Spółki Cukrowej S.A.

W dniu 28 listopada 2016 roku Koło Naukowe Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej w Płocku zorganizowało wyjazd studyjny do Cukrowni w Kruszwicy pod hasłem „Ochrona środowiska w Krajowej Spółce Cukrowej S.A.” CUKROWNIA KRUSZWICA to jeden z siedmiu oddziałów Krajowej Spółki Cukrowej S.A.

W dniu 28 listopada 2016 roku Koło Naukowe Inżynierii Środowiska PW w Płocku zorganizowało wyjazd studyjny do Cukrowni w Kruszwicy pod hasłem „Ochrona środowiska w Krajowej Spółce Cukrowej S.A.”. CUKROWNIA KRUSZWICA to jeden z siedmiu oddziałów Krajowej Spółki Cukrowej S.A.

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. była Partnerem Głównym tegorocznego Sympozjum AQUA organizowanego przez Koło Naukowe Inżynierii Środowiska PW w Płocku.

Nawiązanie współpracy uczelni z KSC S.A. ma prowadzić do wykorzystania dorobku naukowo-badawczego przez przemysł przetwórczy, tym samym niwelując ujemne skutki wpływu na środowisko naturalne (w głównej mierze poprzez ograniczanie emisyjności SOx, NOx, pyłów oraz związków aromatycznych do powietrza, wody i gleby).

Uczestnikami wycieczki byli studenci Inżynierii Środowiska PW z opiekunami dr inż. Bożeną Piątkowską, dr inż. Marią Mikołajczyk, dr inż. Hanną Bauman-Kaszubską, mgr inż. Karoliną Wójcicką oraz uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku z opiekunką mgr inż. Anną Strycharczyk.

cukrownia
cukrownia2
cukrownia3