Światowy Tydzień Przedsiębiorczości - relacja

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości - relacja

22 listopada 2019 r. w PW Filii w Płocku odbyły się główne wydarzenia zorganizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości: Seminarium "Przedsiębiorczość - między teorią a praktyką" oraz Międzynarodowy Dzień Studenta. 

ŚTP PW (5)

Otwarcia Seminarium dokonał Prorektor PW ds. Filii w Płocku prof. dr hab. inż. Janusz Zieliński. Podkreślił, że uczelnia po raz kolejny włącza się w organizację wydarzeń promujących przedsiębiorczość wśród młodych ludzi. Następnie Prorektor PW ds. Studiów prof. dr hab. inż. Krzysztof Lewenstein przedstawił jak wygląda współpraca Politechniki Warszawskiej z Chińską Republiką Ludową. Wspomniał, że do pogłębienia współpracy przyczyni się nowo powstały Instytut Konfucjusza. O teoretycznych aspektach opodatkowania mikro i małych przedsiębiorstw mówiła prof. dr hab. Anna Krajewska z Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych. Prezentację dotyczącą rozliczeń mikro i małych przedsiębiorstw w Urzędzie Skarbowym przedstawiła Weronika Fusik - Kierownik Pierwszego Działu Obsługi Bezpośredniej z Urzędu Skarbowego w Płocku. Adwokat Michał Pomorski z Kancelarii „POMORSKI”. Doradztwo Podatkowe Sp. z o. o. mówił o podatkach mikro i małych przedsiębiorców. Na koniec Mr. Li Qin z Deputy General Manager of ICBC Poland przybliżył słuchaczom temat Współpracy gospodarczej z Chinami z perspektywy małych i średnich przedsiębiorstw. 

ŚTP PW (4)
ŚTP PW (7)
ŚTP PW (10)
ŚTP PW (9)
ŚTP PW (2)
ŚTP PW (3)

Po przerwie Samorząd Studentów zaprosił na spotkanie "FEEL THE WORLD IN PŁOCK". Prof. Yuntong Wang zaprezentował plan działalności nowo powstałego Instytutu Konfucjusza Politechniki Warszawskiej.

-Głównym celem Instytutu Konfucjusza jest rozwijanie wiedzy i zainteresowania językiem chińskim i kulturą chińską. Instytut będzie zajmował się przede wszystkim nauczaniem języka chińskiego jako języka obcego oraz przeprowadzaniem egzaminów certyfikacyjnych na wszystkich poziomach znajomości języka. Z zajęć będą mogli korzystać słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku PW oraz uczniowie. Politechnika Warszawska będzie prowadziła szeroką współpracę ze szkołami wszystkich poziomów nauczania, ze szkołami wyższymi oraz z wieloma organizacjami. Instytut będzie się starał zapewnić jak najszerszy dostęp do dobrych zasobów, w tym literatury, chińskiej telewizji i prasy. - mówił prof. Yuntong Wang, Zastępca Dyrektora Instytutu Konfucjusza.

"O Podróżach Za Studencki Grosz" opowiadał Janusz Ozdowski z Janusze Podróży. Specjaliści z Centrum Współpracy Międzynarodowej PW podpowiadali studentom i pracownikom w jaki sposób skorzystać z międzynarodowych programów edukacyjnych takich jak ERASMUS+. W holu miało miejsce INTERNATIONAL LOBBY, gdzie prezentowały swoją działalność Koła Naukowe, Samorząd Studentów oraz partnerzy wydarzenia.

ŚTP PW (8)
ŚTP PW (1)
ŚTP PW (6)

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to ruch społeczny na rzecz promowania przedsiębiorczości, świadomego rozwoju, aktywnej postawy wobec życia oraz podejmowania biznesowych inicjatyw. Każdego roku w połowie listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwoju przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki. Miasto Płock ponownie włączyło się w organizację wydarzeń współtworzących tę międzynarodową inicjatywę.

loga stp

Fotorelacja