MASOVIA podbija Macedonię!

MASOVIA podbija Macedonię!

Grupa 35 studentów pod kierownictwem Małgorzaty Grabowskiej – Panek, stanowiąca trzon Zespołu Tańca Ludowego „Masovia” bierze udział w Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Fale Ohridu”, który odbywa się w malowniczym macedońskim mieście Ohrid. Tegoroczna edycja festiwalu została zorganizowana przez Narodowe Centrum Kultury „G. Prlicev” z siedzibą w Ohridzie.

Przez blisko tydzień „Masovia” będzie zaznajamiać widownię z polskimi tańcami narodowymi i regionalnymi. Członkowie Zespołu, którzy w trakcie roku akademickiego ciężko pracowali nad nowymi układami tanecznymi oraz kompilacjami wokalnymi, mają nadzieję, że podbiją serca bałkańskiej publiczności tańcem, śpiewem oraz barwnymi strojami z różnych zakątków Polski. Studenci liczą, że „zarażą” odbiorców swoją miłością do folkloru. Niewątpliwie udział w festiwalu będzie również doskonałą okazją do poznania sztuki ludowej prezentowanej przez inne zespoły z wielu stron Starego Kontynentu, a być może także do zawarcia nowych przyjaźni i wspólnej zabawy na pokoncertowych imprezach.

W myśl znanego przysłowia „nie samą pracą człowiek żyje” – studenci – oprócz koncertów, parad i prób – zapewne znajdą czas na chwilę relaksu i odpoczynku na malowniczych plażach wokół najstarszego europejskiego jeziora Ohrid. Organizatorzy Festiwalu zapewnili również uczestnikom liczne atrakcje, m.in. zwiedzanie Ohridu, Skopje, Tirany oraz portowego miasta Durres na terenie Albani. O nudzie nie może być zatem mowy!

„Masovia” na pewno przywiezie ze sobą gros wspomnień, które zostaną w pamięci studentów na wiele lat. Miejmy nadzieję, że swoją działalnością – w tym również atrakcyjnymi wyjazdami – jak również nietuzinkowym podejściem do sztuki ludowej, Zespół zachęci płocką młodzież do krzewienia piękna rodzimego folkloru, który w ostatnich czasach niestety został nieco zapomniany oraz przekona niedowiarków, że ludowizna to nie wstyd!