Kosmos bliżej niż myślisz - Warsztaty z astrofotografii dla początkujących

Kosmos bliżej niż myślisz - Warsztaty z astrofotografii dla początkujących

„Kosmos bliżej niż myślisz” – warsztaty z astrofotografii dla początkujących to projekt skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych z Płocka, powiatu płockiego i powiatów ościennych.

Zajęcia będą prowadzone przez studentów PW zrzeszonych w KNAiF HYPERION pod kierunkiem eksperta w dziedzinie astrofotografii oraz nadzorem opiekunów Koła.

Pierwsze spotkanie to wyjazdowa sesja astrofotograficzna połączona z obserwacjami nocnego nieba. Odbędzie się ona na terenie wolnym od sztucznego oświetlenia, w lokalizacji uzgodnionej z uczestnikami i/lub ich rodzicami/opiekunami. Przedstawimy swoje propozycje lokalizacji :) Dokładny termin pierwszego spotkania jest uzależniony od pogody (zachmurzenia).

Drugie spotkanie to warsztat z obróbki zdjęć połączony z prelekcją edukacyjną na temat sfotografowanych obiektów. Warsztat odbędzie się w Gmachu Mechaniki Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku przy al. Stanisława Jachowicza 2, w odpowiednim terminie po spotkaniu pierwszym.

Dzięki nam pooglądasz i uwiecznisz odległe galaktyki, ale także najbliższe planety. Nauczysz się podstaw astrofotografii i dowiesz więcej o bliskim i dalekim Wszechświecie. A może zainspirujesz się na tyle, żeby w przyszłości zostać zawodowym astronomem albo inżynierem wysyłającym ludzi na Marsa? Podróż długości tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku, zrób go i weź udział w warsztatach! :)

Więcej informacji znajdziecie na stronie Koła Naukowego HYPERION.

Organizatorzy