Najlepsza Uczelnia

Dlaczego warto u nas studiować? Będzie trochę czytania.. (ale z drugiej strony, jeśli chcesz wybrać świadomie i nie żałować, może warto? :)

No dobra.. Jesteśmy najstarszą, największą uczelnią techniczną w Polsce. Według różnego rodzaju rankingów, w tym tych przeprowadzanych przez Perspektywy, od wielu lat jesteśmy też uznawani za najlepszą uczelnię techniczną w Polsce.

Jeśli chodzi o świat, mamy tu jeszcze nieco do nadgonienia, ale jeśli chodzi o nieco bliższe okolice nie narzekamy (jesteśmy wśród najlepszych uczelni "Nowej Europy"). Chcesz wiedzieć więcej, zachęcamy do samodzielnego zapoznania się z naszą pozycją w rankingach dostępnych tutaj.

Chyba sporo osób przeglądało te rankingi (albo poczta pantoflowa działa), ponieważ o tym, że jesteśmy dobrzy wie chyba już raczej dość liczne grono.. Politechnikę Warszawską według raportu MNiSW (tak jest chodzi o Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego) szturmowała w ubiegłym roku największa liczba kandydatów (znowu). W jej murach chciało się uczyć ponad 47 tys. osób, co daje średnią 7,6 "ludzia" na miejsce. Pewnie na tym część osób będzie chciała zakończyć czytanie i składać papiery na studia do innej uczelni? Nie uciekajcie jeszcze.. Czytajcie dalej, bo na końcu można zobaczyć światełko w tunelu beznadziei :)

A póki co chwalimy się dalej (bo maaaaamy czym) :)

Wszystko to co przedstawiliśmy wcześniej, to nic..

A jak Wam powiemy, że co drugi prezes dużych polskich przedsiębiorstw jest absolwentem uczelni technicznej, a większość z nich posiada dyplom Politechniki Warszawskiej (tak wynika wynika z analizy „Rzeczpospolitej”). Nie jest źle? A jak dodamy, że według ostatnich badań losów naszych absolwentów, zdecydowana większość badanych (56%) nie szukała pracy wcale? Pracę im zaproponowano! Kolejne 30% znalazło ją w czasie krótszym niż 3 miesiące, a dłużej niż 6 miesięcy szukało jej niecałe 5% absolwentów. Nieźle zważywszy na fakt, że kilka procent deklaruje, że w chwili obecnej nie szuka pracy wcale.

Skąd takie wyniki? A może stąd, że od wielu lat Politechnika Warszawska cieszy się największym prestiżem wśród PRACODAWCÓW (w tym roku też).

Niby wszystko to Politechnika Warszawska. A co z tym Płockiem? Nie ma co być fałszywie skromnym.. Filia w Płocku też dokłada cegiełki do świetności naszej Uczelni.

Nasze kierunki znajdują się w krajowej czołówce, a przykładowo Technologia chemiczna na płockim Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii to jeden z czterech kierunków (a mamy ich na PW od groma..), które zostały wyróżnione przez Ministerstwo NiSW za to, że dzięki nowoczesnym metodom nauczania i współpracy z przedsiębiorcami udoskonaliły swoje programy studiów. Nagrodzono 62 kierunki studiów Z CAŁEJ POLSKI, w tym tylko 24 kierunki z dziedziny nauk technicznych. To m.in. dzięki Filii w Płocku, Politechnika Warszawska była uczelnią, która najlepiej wypadła w konkursie wśród Politechnik. Jest moc? :) A wiecie jak była nagroda? 1 mln PLN! To teraz zgadnijcie kto tą bańkę dostał.. Kolejna niespodzianka. WY!! „Zwycięskie wydziały będą mogły przeznaczyć otrzymany w ramach dotacji podmiotowej 1 mln zł na doskonalenie oferty dydaktycznej, np. sfinansowanie nowoczesnych technik i narzędzi stosowanych podczas wykładów i ćwiczeń czy pokrycie kosztów praktyk zawodowych dla studentów (czytamy na stronie MNiSW). No i rzeczywiście w tym celu ją wykorzystaliśmy:)

A właśnie.. To nasi studenci zgarniają nagrody w różnych konkursach, zarówno ogólnopolskich jak i lokalnych, takich jak. np. ten :) Dla osób którym troszkę się chce, możliwości zarobkowania są z resztą na Naszej Uczelni całkiem konkretne. Stypendia za działalność naukową, sportową i artystyczną, wynagrodzenia za uczestnictwo w projektach i możliwości zdobywania stypendiów fundowanych przez firmy zewnętrzne, z którymi PW w Płocku ma zawarte porozumienia, to tylko część z nich. A może masz ochotę wyjechać za granicę i studiować w ramach Erasmusa? Też nie ma sprawy :)

Czyli co? Do tak świetnej uczelni mogą się zatem dostać, a później na niej utrzymać tylko supergeniusze, olimpijczycy itp?

Nie jest tak źle. Zawsze cieszymy się z ich obecności (szczególnie jeśli chcą u nas dalej rozwijać swoje zainteresowania), ale jeśli chcesz (ale serio serio), a boisz się, że nie podołasz, to wiedz, że jesteśmy w stanie z (prawie) każdego zrobić konkretnego fachowca. Być może czasami musimy włożyć dużo wysiłku w pracę ze studentami, którzy posiadają pewne braki i dostaną się na studia ze stosunkowo niewielką liczbą punktów, ale to nasz problem.

Nawet osoby, które miały tej strasznej matematyki i fizyki niezbyt dużo, jesteśmy w stanie podciągnąć. Zajęcia wyrównawcze z tych przedmiotów dają szansę (przy oczywiście odrobinie chęci) na wyrównanie poziomu grupy.

Pamiętajcie przy tym, że mimo iż na równoważne kierunki łatwiej dostać się do Płocka niż do Warszawy, to jednak miejsce studiowania nie jest istotne z punktu widzenia koniecznego wkładu nauki. Ponieważ absolwenci uzyskują w obu miejscach ten sam dyplom - dyplom Politechniki Warszawskiej, stąd poziom trzymać musimy równy (lub wyższy).

Wszystko zależy zatem od Was Kandydaci.

Jeśli chcecie ZDOBYĆ dyplom najlepszej uczelni (a nie dostać dyplom jakiejś uczelni), który da Wam rzeczywistą szansę na rynku pracy, zapraszamy do rozważenia podjęcia studiów w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku. Gdzie klimat jest świetny, stosunek nauczycieli do studentów jest jak nigdzie indziej, a koszty studiowania nie zabijają :)

Poświęć teraz nieco swojego cennego czasu na dokładniejsze zapoznanie się z Politechniką Warszawską Filią w Płocku, żeby nie stracić kilku lat tylko dlatego, że przestraszyłeś się poziomu studiów na Naszej Uczelni lub "nie chciało Ci się czytać". Ewentualnie przejrzyj nasze profile na Facebooku, czy YouTube ;)

Powodzenia i do zobaczenia na PW