Aktualności

Ranking Perspektyw - nasza uczelnia znowu doceniona

Ranking Perspektyw - nasza uczelnia znowu doceniona

W najnowszej edycji Rankingu Szkół Wyższych "Perspektywy 2014", opublikowanym 21 maja, po raz kolejny Politechnika Warszawska utrzymała pozycję lidera w grupie "Uczelnie Techniczne" i w zestawieniu "Prestiż wśród pracodawców". Wśród wszystkich uczelni akademickich w Polsce uplasowała się na 4 miejscu. Zdominowała również zestawienie "Kierunki Techniczne".

Międzynarodowe Sympozjum Aqua 2014 - zapraszamy

Międzynarodowe Sympozjum Aqua 2014 - zapraszamy

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem przebiegu XXXIV Mię­dzynarodowego Sympozjum - im. Bolesława Krzysztofika - AQUA 2014 nt. Problemów Inżynierii Środowiska, które odbędzie się w dniach 29-30 maja 2014 roku w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku przy ul. Łukasiewicza 17.

Program ramowy Sympozjum dostępny jest tutaj.

Jak osiągnąć sukces na rozmowie kwalifikacyjnej - warsztaty

Jak osiągnąć sukces na rozmowie kwalifikacyjnej - warsztaty

Zapraszamy do zgłaszania udziału w szkoleniu, które 28 maja poprowadzi na naszej Uczelni, doradca zawodowy z Filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Płocku.

Szkolenie przeznaczone jest zarówno dla studentów jak i absolwentów Politechniki Warszawskiej. W trakcie warsztatów nauczysz się, jak profesjonalnie zaprezentować się przed pracodawcą, by rozmowa zakończyła się sukcesem.

Wienerberger Sustainable Building Academy

Wienerberger Sustainable Building Academy

A new round of WISBA takes place in winter semester 2014 with universities from Austria, Belgium, Germany, Hungary, Poland and Switzerland. WISBA is a great experience for master students of architecture, environmental engineering and civil engineering to learn more about sustainable building, work on current project topics with European experts and take part in workshops on European level.

I posiedzenie Mazowieckiego Klastra Chemicznego

I posiedzenie Mazowieckiego Klastra Chemicznego

14 maja 2014 r. w siedzibie Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego S.A. odbyło się I posiedzenie Mazowieckiego Klastra Chemicznego. Podczas spotkania podpisana została umowa partnerska przez członków klastra, reprezentujących sektor biznesu, instytuty badawcze, uczelnie wyższe oraz instytucje otoczenia biznesu i organizacje pozarządowe. Naszą Uczelnię reprezentował Prorektor Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku - prof. dr hab. inż. Janusz Zieliński.

Studenci PW na paradzie

Studenci PW na paradzie

10 maja studenci naszej uczelni uświetnili swoim udziałem Paradę Europejską, która przeszła ulicami Płocka.

Z kolei 17 maja, będą oni uczestniczyć w Wielkiej Paradzie Studentów 12 uczelni, która ruszy  o godzinie 14:00 spod Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Motywem przewodnim studentów z Płocka jest w tym roku Reggae.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej zabawy.

Stypendium im. inż. Mieczysława Króla

Stypendium im. inż. Mieczysława Króla

Uwaga studenci. Do 30 maja 2014 r. można składać wnioski o przyznanie Stypendium im. inż. Mieczysława Króla na rok akademicki 2014/2015

Fotovoltaika praktycznie - seminarium

Fotovoltaika praktycznie - seminarium

Politechnika Warszawska Filia w Płocku i Studenckie Centrum Nauki zapraszają na seminarium "Fotovoltaika praktycznie". Referat przedstawi 14 maja o godzinie 17.15 w sali 72 Gmachu Mechaniki dr inż. Mariusz Sarniak.

Wampiriada na Politechnice w Płocku

Wampiriada na Politechnice w Płocku

Koło Naukowe Inżynierii Środowiska zaprasza na coroczną zbiórkę krwi, która odbędzie się na terenie Politechniki przy ul. Łukasiewicza 17. Wszystkich chętnych zapraszamy 15 maja w godz. 8.00 - 14.00. Należy wziąć ze sobą dowód osobisty.

Współpraca z BudMat Bogdan Więcek

Współpraca z BudMat Bogdan Więcek

W dniu 29 kwietnia 2014 roku zostały uroczyście podpisane umowa i porozumienie o współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską Filią w Płocku a Firmą BUDMAT, a także umowa partnerska w sprawie powołania klastra pod nazwą „MAZOWIECKI KLASTER TECHNOLOGII, MATERIAŁÓW i MASZYN”

Umowę ze strony Politechniki Warszawskiej podpisali Prorektor ds. Filii w Płocku prof. zw. dr hab. inż. Janusz Zieliński, zaś ze strony Firmy BUDMAT właściciel firmy Bogdan Więcek.