Stypendium pod choinkę 2021

Stypendium pod choinkę 2021

Magdalena Jakubowska, studentka Technologii chemicznej, znalazła się w gronie dziewięciu wyjątkowych studentów i doktorantów PW, którzy zostali wyróżnieni za ponadprzeciętną aktywność, promowanie Politechniki i popularyzowanie nauki.

Stypendia pod choinkę zostały pomyślane jako sposób na uhonorowanie studentów i doktorantów, którzy poza codziennymi obowiązkami angażują się w działalność kół naukowych, biorą udział w konkursach i zawodach, popularyzują naukę wśród dzieci i dorosłych, a nawet angażują się w akcje społeczne i charytatywne. To dzięki nim PW jest marką znaną i cenioną w Polsce i na świecie. Nagrody, które otrzymują laureaci, mają specjalne źródło. Są nim datki za unikatowe inżynierskie suweniry przygotowywane od kilku lat z okazji Kiermaszu Świątecznego PW.

Magdalena Jakubowska jest Prezesem Płockiego Naukowego Koła Chemików. Od początku studiów aktywnie działa w kole naukowym, z którym bierze udział w konferencjach, targach i badaniach naukowych. Najwięcej radości sprawia jej popularyzowanie nauki wśród dzieci i młodzieży – jest organizatorką zajęć i pokazów chemicznych. W najpierw prowadziła, a później również koordynowała zajęcia w projekcie Doświadcz Chemii. Angażowała się w promocję uczelni podczas imprez takich jak Drzwi Otwarte PW Filii w Płocku, Dni Chemika PKN ORLEN S.A. oraz na koncertach Zespołu Tańca Ludowego Masovia. Poprzez swoją działalność zachęca uczniów do rozpoczęcia studiów na PW.