Masovia wyrusza do Hiszpanii

Masovia wyrusza do Hiszpanii

5 lipca grupa 35 studentów pod kierownictwem Małgorzaty Grabowskiej – Panek, stanowiąca trzon Zespołu Tańca Ludowego „Masovia” Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku, weźmie udział w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru „Best Barcelona”, który odbędzie się w znanym hiszpańskim kurorcie Lloret de Mar oraz Barcelonie.

Przez blisko tydzień „Masovia” będzie zaznajamiać widownię z polskimi tańcami narodowymi i regionalnymi poprzez kolorowe parady ulicami miast oraz wieczorne koncerty. Członkowie Zespołu, którzy w trakcie roku akademickiego ciężko pracowali mają nadzieję, że podbiją serca hiszpańskiej publiczności tańcem, śpiewem oraz barwnymi strojami z różnych zakątków Polski. Studenci liczą, że „zarażą” odbiorców swoją miłością do folkloru. Jak co roku udział w festiwalu będzie doskonałą okazją do poznania sztuki ludowej prezentowanej przez inne zespoły z wielu stron Starego Kontynentu, a być może także do zawarcia nowych przyjaźni i wspólnej zabawy.

Zapewne studenci znajdą czas na chwilę relaksu i odpoczynku na malowniczych plażach. Kierownictwo Zespołu zapewni również uczestnikom liczne atrakcje, m.in. zwiedzanie Barcelony, Girony, Besalu. Jak podczas każdego wyjazdu: o nudzie nie może być mowy!

„Masovia” na pewno przywiezie ze sobą wspomnienia, które zostaną w pamięci studentów na wiele lat. Miejmy nadzieję, że swoją działalnością – w tym również atrakcyjnymi wyjazdami – jak również nietuzinkowym podejściem do sztuki ludowej, Zespół zachęci płocką młodzież do krzewienia piękna rodzimego folkloru, który w ostatnich czasach niestety został nieco zapomniany oraz przekona niedowiarków, że ludowizna to nie wstyd!

Po powrocie Zespół planuje krótką przerwę, a już od połowy sierpnia zaprasza na koncerty.

  

A tak wyglądał zeszłoroczny wyjazd do Macedonii:

Masovia Macedonia (3)
Masovia Macedonia (2)
Masovia Macedonia (1)