III edycja konkursu „swissstandards.pl. Od teorii do praktyki”

III edycja konkursu „swissstandards.pl. Od teorii do praktyki”

Rusza III edycja konkursu na prace dyplomowe „swissstandards.pl. Od teorii do praktyki”  organizowanego przez Polsko-Szwajcarską Izbę Gospodarczą we współpracy ze szwajcarskimi firmami, beneficjentami znaku szwajcarskiej jakości swissstandards.pl. Konkurs skierowany jest do studentów studiów I i II stopnia, którzy do 30 lipca 2016 roku planują napisać i obronić prace dyplomowe. 

Na autorów najlepszych konkursowych prac czekają płatne programy stażowe lub cenne nagrody rzeczowe, związane z kierunkowym wykształceniem Laureatów, oraz udział w profesjonalnych warsztatach HR „Akademia Kariery Mensys”. Konkurs, tak jak dwie jego wcześniejsze edycje, przebiegać będzie w dwóch etapach. Zgłoszenia do I etapu przyjmowane będą do 30 listopada 2015.

Ideą konkursu „swissstandards.pl. Od teorii do praktyki” jest stworzenie pomostu łączącego świat nauki i biznesu oraz popularyzacja szwajcarskich standardów takich jak: jakość, rzetelność, solidność i szwajcarska innowacyjność.

Do konkursu mogą być zgłaszane prace dyplomowe pisane w ramach prac:

- licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,

- podejmujących różnorodne zagadnienia biznesowe, właściwe zakresom merytorycznym reprezentowanym przez Partnerów Konkursu , m.in. z zakresu architektury wnętrz mieszkalnych, energetyki, ekonometrii, metod ilościowych, statystyki, analizy danych, matematyki, komunikacji marketingowej, logistyki, rozwiązań dla sektora medycznego, technologii cieplnych, zarządzania, prawa.  

Mile widziane będą prace uwzględniające wzorce i zasady panujące na rynku szwajcarskim lub w firmach szwajcarskich działających w Polsce.

Konkurs realizowany jest w dwóch etapach:

- w pierwszym uczestnicy dokonują zgłoszenia tematów prac  wraz z ich krótkimi opisami,

- w drugim etapie- autorzy prac, które przeszły kwalifikację mają szansę skorzystać z konsultacji merytorycznych i we współpracy z firmami partnerskimi konkursu przygotować prace dyplomowe.  Nagrodzone zostają najlepsze spośród przesłanych obronionych prac.

Pula propozycji tematów przygotowana przez Partnerów i możliwość konsultacji merytorycznych podczas pisania pracy to nie jedyne rozwiązania oferowane w ramach zbliżania światów teorii i praktyki– mówi Ulrich Schwendimann, Dyrektor Zarządzający Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej, organizatora Konkursu „swissstanadrds.pl Od teorii do praktyki” - Ważną i ciekawą zmianą wprowadzoną od III edycji w formule Konkursu jest możliwość odbycia praktyk w ramach współpracy merytorycznej podczas trwania II etapu u  wybranych partnerów merytorycznych.

Nagrodami w konkursie są płatne staże u Partnerów Konkursu albo cenne nagrody rzeczowe (np. sprzęt komputerowy, specjalistyczne oprogramowanie). Nagrodą dodatkową, wspólną dla autorów wszystkich wyróżnionych prac, są profesjonalne warsztaty HR, podczas których eksperci firmy Mensys Polska podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą na temat skutecznego wejścia na rynek pracy.

Partnerami merytorycznymi  w III edycji konkursu „swissstandards.pl. Od teorii do praktyki” są firmy : Axpo, Fracht FWO, Franke, Mensys, Stämpfli, Swissmed, Zehnder.

Dodatkowe informacje o konkursie: www.odteoriidopraktyki.pl , www.facebook.com/odteoriidopraktyki

Barbara Spławska, Polsko- Szwajcarska Izba Gospodarcza                        
tel. 22 / 322 76 25
e-mail:  bs@swisschamber.pl

 

Anna Kowalewska, AVOKADO PR
tel. 603 36 45 71
e-mail: a.kowalewska@avokadopr.pl