Grupa MOL oferuje młodym talentom ponad 170 etatów w 13 krajach

Grupa MOL oferuje młodym talentom ponad 170 etatów w 13 krajach

Grupa MOL rozpoczyna nową edycję wielokrotnie nagradzanych programów Growww i Freshhh, w ramach których pozyskuje największe młode talenty do pracy w swoich spółkach. To wyjątkowa okazja, aby rozpocząć międzynarodową karierę oraz  rozwinąć się zawodowo pod okiem ekspertów. Na tegorocznych finalistów czeka m.in. 170 ofert  pracy w Grupie MOL oraz łączna pula nagród, w wysokości 25 000 euro.

Growww jest rocznym programem stażowym dla absolwentów uczelni wyższych. Oferuje młodym specjalistom wyjątkową okazję rozpoczęcia międzynarodowej kariery, sprawdzenia się w międzykulturowym środowisku pracy i zdobycia doświadczenia zawodowego pod okiem profesjonalistów. Podczas intensywnego, jednorocznego programu, uczestnicy poprzez udział w Programie Edukacji Biznesowej (BEP) mają możliwość poznania  branży, oraz nawiązania i rozwijania profesjonalnych relacji. Każdy młody specjalista jest wspierany przez doświadczonego kolegę.

„Jesteśmy otwarci na młodych i ambitnych absolwentów uczelni wyższych, a dzięki naszym programom Growww i Freshhh doceniamy tych najlepszych. W programie Growww dajemy absolwentom możliwość pozyskania wiedzy praktycznej oraz realny wpływ na to, co dzieje się w branży. Nasi mentorzy pomagają młodym talentom zostać ekspertami, zaś programy treningowe wspierają ich naukę nowych umiejętności. Growww jest okazją do zdobycia międzynarodowego i multidyscyplinarnego doświadczenia w pracy dla jednej z najbardziej istotnych gałęzi przemysłu. Od 2016 roku zwycięzcy obu konkursów mają możliwość dołączenia do Grupy MOL” – powiedziała Zdravka Demeter Bubalo, wiceprezes Grupy MOL  ds. HR.

Growww oferuje absolwentom ponad 170 ofert zatrudnienia dla specjalistów takich dziedzin, jak: inżynieria, ekonomia, informatyka, nauki przyrodnicze i nauki społeczne, w 13 krajach (Węgry, Austria, Słowacja, Niemcy, Serbia, Słowenia, Pakistan, Chorwacja, Rumunia, Bośnia i Hercegowina, Włochy, Polska i Czechy). Młodzi profesjonaliści mogą ubiegać się o udział w programie Growww do połowy kwietnia na profilu LinkedIn Grupy MOL.

Program Freshhh to z kolei wirtualna gra konkursowa skierowana do studentów, w której trzyosobowe zespoły mogą wykazać się wiedzą praktyczną na temat rzeczywistych sytuacji biznesowych w branży gazowo-paliwowej. Konkurs składa się z trzech rund, a pięć najlepszych zespołów wejdzie do finału, rozgrywanego na żywo 25 maja br. Łączna wysokość nagród to 25 000 euro oraz możliwość dołączenia do pracy w  międzynarodowym zespole  w Grupie MOL

Tomáš Pavlík, pracownik należącej do Grupy MOL firmy Slovnaft oraz finalista programu Freshhh w 2008 roku, uważa że uczestnictwo w tym programie daje naprawdę duże możliwości: „Po wygranej w konkursie Freshhh, zaproponowano mi pracę w ramach  programu Growww w Grupie MOL. Było to wspaniałym doświadczeniem, dzięki któremu  poznałem, w jaki sposób działa rafineria.” Osoby zainteresowane uczestnictwem w programie Freshhh mogą aplikować przez internet do dnia 29 marca.

Więcej informacji na temat programu Growww można odnaleźć na stronie: https://youtu.be/2apVRAEpuq4 http://molgroup.info/en/growww oraz https://www.facebook.com/growww, zaś o konkursie Freshhh pod adresem: www.freshhh.net oraz https://www.facebook.com/molfreshhh.

 

Growww jest programem dla absolwentów, który oferuje utalentowanym osobom wyjątkową okazję rozpoczęcia kariery w międzynarodowej firmie z branży paliwowej, zdobycia doświadczenia zawodowego pod okiem profesjonalistów i sprawdzenia się w międzykulturowym środowisku pracy. Po zakończeniu programu, większość uczestników kontynuuje swoją ścieżkę kariery w Grupie MOL, na stanowiskach specjalistów bądź ekspertów. Program Growww zachęca do przyspieszenia rozwoju zawodowego również kobiety, co pokazuje wysoki odsetek pań aplikujących w ubiegłym roku (powyżej 35% w stosunku do średniej dla branży i firmy). Od startu programu w 2007 roku zostało zatrudnionych 1770 „Growwwersów”, niemal 40% uczestników programu awansowano na wyższe stanowiska w firmie. Kandydaci mogą aplikować na stanowiska oferowane w ramach programu Growww na stronie www.molgroup.info/growww oraz poprzez LinkedIn do połowy kwietnia 2016.

Freshhh jest wirtualnym, międzynarodowym konkursem dla studentów, którzy w trzyosobowych zespołach budują od podstaw koncern naftowy i podejmują decyzje dotyczące projektów badawczych i rozwojowych, zarządzają rafinerią i dobierają najlepszą ofertę produktową, aby wypracować zysk. Pięć najlepszych drużyn w konkursie Freshhh ma okazję uczestniczyć w rozgrywanym na żywo finale, wygrać 25 000 euro i otrzymać ofertę pracy w międzynarodowym zespole w Grupie MOL. Rejestracja odbywa się na stronie: www.freshhh.net i będzie trwała do 29 marca 2016.

O Grupie MOL

Grupa MOL to międzynarodowa firma z sektora naftowo-gazowniczego, z siedzibą w Budapeszcie, na Węgrzech. Firma działa od ponad 100 lat i aktualnie jest obecna w ponad 40 krajach, w których zatrudnia 27 tys. pracowników. Poza poszukiwaniem i wydobyciem surowców, Grupa MOL  od 75 lat rozwija również działalność w sektorze węglowodorów, poprzez fabryki w ośmiu krajach i koncesje na poszukiwanie surowców w 14 krajach. Grupa MOL zarządza także czterema rafineriami i dwoma zakładami petrochemicznymi na Węgrzech, Słowacji oraz w Chorwacji. Posiada również sieć blisko 2 tys. stacji serwisowych w 11 krajach Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej.