Uroczyste zakończenie Continuum 2022

Uroczyste zakończenie Continuum 2022

Wręczeniem nagród dla czwórki laureatów zakończyła się kolejna edycja Konkursu Matematycznego Continuum 2022 dla uczniów szkół średnich.

Konkurs, który obecnie posiada zasięg ogólnopolski organizowany jest wspólnie przez Politechnikę Warszawską Filię w Płocku oraz Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza, a jego cel to popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych oraz motywowanie uzdolnionej matematycznie młodzieży do zdobywania wiedzy, a nauczycieli do pracy z pasjonatami matematyki.

W tym roku formuła Konkursu, ze względu na pandemię Covid-19, była nieco inna niż w latach poprzednich. Etap pierwszy odbył się w sposób zdalny, a dopiero etap drugi stacjonarnie na Politechnice Warszawskiej w Płocku.

Ponownie konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, przy czym w tym roku został on zdominowany przez uczestników spoza Płocka.

Oprócz nagród pieniężnych laureaci i finaliści otrzymali możliwość ubiegania się o przyjęcie na wybrane kierunki studiów prowadzonych na Politechnice Warszawskiej z pominięciem procedury kwalifikacyjnej, czyli przysłowiowy „indeks”.

Laureatami konkursu dla uczniów szkół średnich zostali:

  • I miejsce Amelia Nadratowska Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu
  • II miejsce Jakub Mazur III Liceum Ogólnokształcące im Unii Lubelskiej w Lublinie
  • III miejsce Adam Karpiński Zespół Szkół Samorządowych im. Władysława Stanisława Reymonta w Zawidzu Kościelnym
  • III miejsce Karol Kacprzak Liceum Ogólnokształcące im. marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku
Continuum 2022 wręczenie nagród
Continuum 2022_2

Więcej zdjęć do obejrzenia: Galeria zdjęć