Konkurs INFOMATIX pod patronatem PW

Konkurs INFOMATIX pod patronatem PW

W piątek 31 marca 2017 r. odbył się konkurs matematyczno-informatycznego „INFOMATIX” dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, który został zorganizowany przez Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. T. Kościuszki w Gostyninie przy współudziale Zespołu Szkół im. M. Skłodowskiej – Curie w Gostyninie i Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego. Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objął Starosta Gostyniński natomiast Patronat Merytoryczny Politechnika Warszawska Filia w Płocku oraz globalna Firma Hewlett Packard Enterprise.

Turniej przeprowadzony został w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie, nad jego przebiegiem czuwał międzyszkolny zespół wspierany przez wykładowców akademickich z Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku oraz Firmę HP. Zmagania umysłów ścisłych podzielone były na część teoretyczną i praktyczną z wykorzystaniem stanowisk komputerowych. Rywalizacja miała niezwykle wyrównany charakter, dlatego konieczna była dogrywka po to aby wyłonić ostatecznych zwycięzców. W turnieju brały udział drużyny z Płocka, Kutna oraz powiatu płockiego, gostynińskiego i włocławskiego, które rywalizowały w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej.

Turniej był również wspaniałą okazją do bliższego poznania rozwijającej się Firmy Hewlett Packard Enterprise, którą reprezentowali Maciej Bocian - Dyrektor Oddziału w Łodzi oraz Asystentka - Kinga Mitrocka. O tym ze warto uczyć się matematyki i informatyki przekonywał dr inż. Cezary Wiśniewski - Prodziekan ds. studenckich Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii, dr Cezary Obczyński - wykładowca matematyki oraz Natalia Gasik - studentka kierunku Budownictwo.

   

Infomatix 2017 (1)
Infomatix 2017 (5)
Infomatix 2017 (3)
Infomatix 2017 (4)