Finał Konkursu Continuum - relacja

Finał Konkursu Continuum - relacja

Uroczyste zakończenie Konkursu wraz z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród odbyło się 24 marca 2017 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku. Finał uświetnił krótki pokaz fizyczny przygotowany przez uczniów klasy politechnicznej z III LO w Płocku. Laureaci i finaliści otrzymali nagrody i gratulacje od Prorektora PW ds. Filii w Płocku, Dyrekcji ZSCE im. I. Łukasiewicza oraz przedstawiciela Sponsora PKN ORLEN S.A.

Pomysł konkursu matematycznego organizowanego wspólnie przez Politechnikę Warszawską Filię w Płocku oraz Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza, pojawił się po raz pierwszy wiosną 2015 roku. Koordynatorem części konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych została Politechnika, natomiast części  dla szkół gimnazjalnych - Zespół Szkół Centrum Edukacji im. I. Łukasiewicza. Za cel konkursu postawiono sobie popularyzację wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów szkół szeroko pojętego regionu płockiego oraz motywowanie uzdolnionej matematycznie młodzieży do zdobywania wiedzy, a nauczycieli do pracy z pasjonatami matematyki. Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Udział w nim wzięli zarówno uczniowie z Płocka, jak i m.in. Sierpca, Kutna, Łowicza, Żuromina i innych. Pierwszy etap konkursu zarówno dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych jak i gimnazjalnych miał miejsce w listopadzie ubiegłego roku. Spośród uczestników części ponadgimnazjalnej, wyłoniono 26, natomiast spośród uczestników części gimnazjalnej 25 osób, które 10 marca 2017 r. wzięły udział w II etapie mającym na celu wyłonienie trójki finalistów.

Laureatami części ponadgimnazjalnej zostali:

  • I miejsce Kamil Kozdroń (Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie)
  • II miejsce Łukasz Wypych (Liceum Ogólnokształcące im. Marsz. St. Małachowskiego w Płocku)
  • III miejsce Filip Wiącek (Liceum Ogólnokształcące im. Marsz. St. Małachowskiego w Płocku)

Laureatami części gimnazjalnej zostali:

  • I miejsce Julia Śladowska (Gimnazjum Nr 8 im. Aleksandra Macieszy w Płocku)
  • II miejsce Karol Szwed (Gimnazjum Nr 8 im. Aleksandra Macieszy w Płocku)
  • III miejsce Jakub Grabarczyk (Niepubliczne Gimnazjum Katolickie im. bł. abp. A. J. Nowowiejskiego i bł. bp. L. Wetmańskiego w Sikorzu)
  • Wyróżnienie Michał Kopeć (Gimnazjum nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Wł. Jagiełły w Płocku)
  • Wyróżnienie Krzysztof Gawłowski (Gimnazjum Nr 8 im. Aleksandra Macieszy w Płocku)

Sponsorem Konkursu był PKN ORLEN S.A.  

Orlen

  

continuum 2017 (5)
continuum 2017 (2)
continuum 2017 (3)
continuum 2017 (6)
continuum 2017 (1)
continuum 2017 (4)

Więcej zdjęć