Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów

Szanowny Absolwencie/Szanowna Absolwentko,

ukończenie studiów to spore osiągnięcie i kolejny pokonany krok milowy. Na ten sukces składają się na pewno nieprzespane noce, litry wypitej kawy oraz uczucie ulgi i satysfakcji przy informacji o każdym zdanym egzaminie. Poza włożonym własnym wysiłkiem w zaliczenia przedmiotów, studiowanie to również kontakty z rówieśnikami, wykładowcami oraz godziny spędzone na kampusie PW.

Kto, jak nie Wy, wie najlepiej jak studiuje się na PW? Dlatego to właśnie Was zapraszamy do podzielenia się opinią o studiowaniu na naszej Uczelni i o tym, jak radzicie sobie na rynku pracy. Z uśmiechem przyjmiemy wszystkie przychylne słowa, ale jesteśmy również otwarci na konstruktywną krytykę. Wasza opinia jest dla nas bardzo cenna, bo to właśnie dzięki niej, możemy tworzyć rozwiązania dopasowane do Waszych potrzeb.

Zapraszamy do zostawienia adresu e-mail w dziekanatach, na który prześlemy link do ankiety z badania Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów PW.

 

Wyniki poprzednich edycji dostępne są do pobrania: 

 

 

Rejestracja

Wsparcie Absolwentów PW w obszarze rozwoju zawodowego

1. Warsztaty dotyczące m.in.:

  • Zarządzania projektami
  • Tworzenia dokumentów aplikacyjnych
  • Rozmowy kwalifikacyjnej
  • Sesji Assessment Centre
  • Efektywnego poruszania się po rynku pracy
  • Radzenia sobie ze stresem
  • Autoprezentacji
  • Wyznaczania celów

Informacja o aktualnych warsztatach znajduje się w zakładce Wydarzenia

2. Wsparcie indywidualne:

  • konsultacje z doradcą zawodowym, z którym zaplanujesz karierę, zredagujesz swoje dokumenty aplikacyjne, omówisz kwestie związane z rynkiem pracy;
  • sesje z coachem, który wesprze Cię w zdefiniowaniu celów zawodowych, określeniu mocnych stron;
  • konsultacje z zakresu przedsiębiorczości dla tych, którzy myślą o założeniu własnej działalności i nie wiedzą od czego zacząć.

 

3. Coaching grupowy  -  coaching grupowy jest procesem,  pracą coacha z grupą kilku - kilkunastu osób nad tym samym tematem. Uczestnicy pracują nad celami indywidualnymi, które mogą jednak przełożyć się na funkcjonowanie całej grupy.

Ważną wartością coachingu grupowego jest przestrzeń możliwość korzystania ze wzajemnych oddziaływań w grupie, z dynamiki grupy oraz wymiana doświadczeń osób pracujących wspólnie.

 

Aby brać udział w powyższych aktywnościach należy:

* być Absolwentem Politechniki Warszawskiej;

* zarejestrować się na stronie internetowej Biura Karier

* zapisać się przez stronę, wysłać maila lub zadzwonić, w celu ustalenia terminu konsultacji.

 

Absolwentów prowadzących własną działalność gospodarczą zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Biurem Karier. Chętnie pomożemy Państwu w poszukiwaniu pracowników, doborze działań employer brandingowych, nawiązaniu relacji z Uczelnią.

Pozostajemy otwarci na Państwa  propozycje i pomysły na współpracę.

Zapraszamy również do odwiedzenia strony Stowarzyszenia Absolwentów PW: http://www.saippw.pl/